Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je první elektrická Dacia. Do prodeje vstoupí v roce 2021

David Bureš David Bureš 3. 3. 2020 • 10:27
11
19
Zobrazit náhledy (11)
Dacia Spring Electric Concept Dacia Spring Electric Concept Dacia Spring Electric Concept Dacia Spring Electric Concept Dacia Spring Electric Concept Dacia Spring Electric Concept

Dacia Spring je koncept elektrického crossoveru, předzvěst sériového auta chystaného pro rok 2021.

Emisní normy jsou v Evropě neúprosné, jsou natolik přísné, že se výrobci bez elektromobilů do budoucna zkrátka neobejdou. Elektřinou poháněné vozidlo tak bude muset nabídnout i Dacia, značka renomovaná pro své dostupné vozy. Předzvěstí první elektrické Dacie se stává koncept Spring, představený v termínu, kdy se měl konat zrušený ženevský autosalon.

Podle očekávání koncept Dacie s elektrickým pohonem vychází z Renaultu K-ZE, který se coby dostupný elektromobil prodává na čínském trhu. To potvrzuje shodná silueta karoserie nebo totožná linie bočního prosklení, samotné designérské detaily jsou však pro Dacii Spring svébytné.  

Vpředu se nachází nově tvarovaná maska a úzké světlomety, doplněné o diody v nárazníku, zatímco v koncových světlech najdeme motiv zdvojeného písmena Y. Právě na ně bychom měli upřít pozornost, jelikož rumunská automobilka přiznává, že Spring je ukázkou světelného podpisu budoucích modelů značky. Podobný motiv tak očekávejme třeba v nové generaci Dacie Sandero, která by se světu měla představit ještě letos.

Showcar crossoveru je mimochodem velice kompaktní, na délku měří pouhých 3,73 metru, což z něj v případě sériové varianty udělá nejmenší model značky. Více o technice automobilka neprozradila, snad jen to, že dojezd sériového provedení se má pohybovat okolo hodnoty 200 kilometrů (podle metodiky WLTP).

Renault K-ZE je mimochodem poháněn elektromotorem o výkonu 33 kW, čerpající svoji energii z lithium-iontových baterií o kapacitě 26,8 kWh. Velice podobnou techniku by měla dostat i Dacia – ostatně její elektromobil by se měl vyrábět po boku K-ZE v Číně.

Dacia Spring vstoupí na trh v první polovině roku 2021. Zatím však není jasné, zda bude nabízena také na českém trhu. Automobilka totiž bez bližších podrobností oznamuje, že elektromobil bude dostupný jen ve vybraných zemích.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - Barrichello
4. 3. 2020 12:11
Re: Dacie
Taky jsem na vesnici i když kus za prahou tak vím co asi najedou. Za den klidně 200-300 km, to je u elektromobilu na limitu. Navíc to jezdí ***čky 20 km sem, pak 30 tam, pak zas 30 zpátky atd. to bude dělat baterkám hodně dobře, hlavně v zimě kdy to bude někde stát 3 hodiny na mrazu, pak do toho lojza skočí, dojede pro trubky do velkoskladu, 20 km, během toho si zatopí aby nezmrznul, přijede zpět, zas to bude 2 hodiny mrznout, pak pojede na oběd a dokola....Tímhle stylem na dojezd 400 hodně zapoměn, to je tak 280 Tesla a pidmidi mr*ky tak 80-150. A v létě zas klima a kára co stojí napařáku a uvnitř je 60 stupnů, to baterky taky milují.

Sem takhle vytáhl onehdá foták s fungl novjema Lionkama, na horách v -14. Měli 100% asi tak 5 minut, pak to mělo 12 minut 70 procent a po 12 minutách to skočilo ze 70 na 30 a za další 3 minuty se to vyplo :-) V 25 nad nulou vydržely 70 minut.

Ale vlastně budou ty super nové baterky z mořské soli atd.
Milý mladý pionýre, až ti bude 40, poletíš na dovolenou na Mars, to známe, to už tu bylo před 60 lety :-) :-)
4. 3. 2020 10:46
Re: ???
Hlavně ji nebude zajímat vesnice v ČR. A platí to i naopak.
4. 3. 2020 04:04
Re: ???
Sama Dacia tvrdí, že chce cílit například na car sharingové společnosti.
3. 3. 2020 15:31
Re: Dacie
To máš samozřejmě pravdu, ale u nás (na venkově) jsou vzdálenost opravdu menší a možnost dobíjet přes noc naprostým standardem. Jde hlavně o cenu. Věřím tomu, že v článku zmíněná Dacie, která by měla být do 300 tisíc Kč, by mohla trochu prolomit (podle mého názoru) nesmyslné nadcenění elektroaut.
Avatar - Barrichello
3. 3. 2020 11:48
Re: Dacie
Dacie nejvíc kupovali řemeslníci, hlavně Logany MCV a Dokkery, ti asi elektro chtít nebudou, když s tím potřebují jezdit po zakaznících od 7 do 6 do večera :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku