Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota A-BAT Concept: malý ale šikovný hybridní pickup

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 29. 12. 2007 • 14:07
7
7
Zobrazit náhledy (7)
Toyota Toyota
Variabilita nákladového prostoru jde ruku v ruce s hybridním pohonem.

Jak se blíží jeden ze světově nejvýznamnějších světových autosalonů, North American International Auto Show (NAIAS) v Detroitu, začínají se trousit přesnější zprávy o tom, co na této velké automobilové události roku návštěvníci spatří.

Jinak poměrně klidné předsilvestrovské vody rozčeřil koncept automobilky Toyota, nazvaný A-BAT. Jedná se o kompaktní pickup, určený zejména pro severoamerický trh, který je poháněn hybridním ústrojím Toyota Hybrid Synergy Drive

Vůz má vnější rozměry 4605 x 1890 x 1625 milimetrů a za jeho muskulaturní zevnějšek jsouz zodpovědní designéři Ian Cartabiano a Matt Sperling, zaměstnanci kalifornského designerského centra Toyoty. Námětem pro vznik automobilu je fakt, že velmi mnoho Američanů dojíždí za prací ráno z venkova do města a večer zpátky do svých domovů za městem. Je tedy důležité, aby vůz byl prostorný, pohodlný (jízdní vlastnosti na silnici jsou mnohem důležitější než vlastnosti v terénu, ostatně nasvědčují tomu i devatenáctipalcová kola) a také ekologicky přívětivý. Díky systému Hybrid Synergy Drive stačí k jeho pohonu pouze čtyřválcový benzinový agregát, který spolupracuje s elektrickým hybridním ústrojím. Město a jeho obyvatelé se tak nedusí ve smogu a majitele navíc potěší i nízká spotřeba. Jeho zelené image napomáhají i solární panely, které mají dodávat přístrojům elektřinu a šetřit tak baterie.

V nápaditě veselém, žlutém interiéru nalezneme moderní elektronická zařízení, jako je například přenosná navigace se sedmipalcovým displejem a možností připojení na internet pomocí technologie Wi-Fi či interní harddisk pro uskladnění audio a video souborů.

Zadní otevřená nákladová plocha je v základním uspořádání dlouhá 122 centimetrů, pomocí šikovného mechanismu ale lze nákladový prostor prodloužit sklopením přepážky oddělující nákladový prostor od prostoru pro posádku. Celková užitečná délka plošiny tak vzroste na 183 centimetrů. Pokud by ani to nestačilo, po sklopení zadních dvířek nákladového prostoru vznikne rovná plocha o délce 244 centimetrů. Pokud budete s nákladem manipulovat v noci, budou vám jej osvětlovat LED.

Související články

Témata
Avatar - KANKUNEN
29. 12. 2007 16:33
Re: Autíčko na baterky se už měl...
:yes:
29. 12. 2007 12:50
Re: Autíčko na baterky se už měl...
V mene vyspelych zemich, kde turbodiesel splnuje emisni limity, proc ne ;-)
Avatar - skejpa
29. 12. 2007 11:21
Re: Toyota rules
no vidite :-) a to se nam tam lidi strachovali ze to bude mit jen dobrej motor ale nebude to dobre auto. a ted to dalo GT2ku na Nürburgringu..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud