Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Corolla 2014: Pro Evropu s přídí Aurisu

Michal Fokt Michal Fokt 12. 6. 2013 • 07:13
30
13
Zobrazit náhledy (30)
Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla
Evropská verze sedanu Toyota Corolla přijde na podzim a od té americké se bude designem poměrně výrazně lišit. Toyota ale první fotky nedoplnila sebemenším komentářem.

Takřka vzápětí po virtuálním představení jedenácté generace modelu Toyota Corolla pro americký trh se objevily fotografie a video její evropské verze. Japonci asi dospěli k názoru, že provedení pro Ameriku zdejší zákazníky moc nenadchne a rozhodli se ji poměrně výrazně modifikovat. Kromě fotek se ale na veřejnost nedostala žádná další informace k novému modelu.

Corolla v evropském balení přišla o členité a ostře řezané přední světlomety a nahradila je optikou, zakomponovanou do jednoho celku se štěrbinami masky chladiče stejně tak, jako je tomu v případě modelové řady Auris. Výrazně jiný je také přední nárazník a dokonce i kapota. Ani tím ale modifikace nekončí. Jiný je i zadní nárazník, víko kufru a zadní svítilny.

Pokud nepočítáme drobné detaily na středovém panelu, beze změn naopak bude interiér, což naznačuje, že Toyota nabídne americkým zákazníkům design i materiály na výši. Zatím není zřejmé, zda se v Evropě ukáže nový, výkonnější a úspornější motor 1.8 VVT-i nebo zda bude škála benziňáků i nadále tvořena dvojicí čtyřválců 1,33 l a 1,6 l. Co se turbodieselů týče, Corolla nejspíš bude kopírovat škálu Aurisu. Zatím ale nejde o nic jiného než dohady, představitelé automobilky mlčí.

Skutečná premiéra evropské verze proběhne ještě během letních prázdnin.


Témata
Avatar - King
13. 6. 2013 10:38
Re: lepšie
Taky se mi výrazně víc líbí ta US verze. :yes:
13. 6. 2013 07:13
Re: rapid
Srovnávej to spíš s plnohodnotnou nižší střední, ne s károu s předkem z B segmentu...
Avatar - vabis
13. 6. 2013 00:27
:-)
ale jo :yes:
Avatar - PeterLuk
12. 6. 2013 22:03
Re: Jako obvykle...
:yes:
12. 6. 2013 21:31
Re: Corolla
Tiez sa mi na Aurise paci predok a bok. Zadok je dost priserny. Tato Corolla vypada celkom dobre.

Som zvedavy aka bude dlha. Americka Corolla ma 4,65 a Avensis sedan 4,71m. To sa mi zda byt dost maly rozdiel. Mne by do mesta stacila dlzka tak 4,5 + hybrid.