Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Matrix Rally Concept: Matrix jak jej neznáme

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 16. 11. 2007 • 03:08
5
11
Zajímavými koncepty se to na výstavě vozů v Los angeles jen hemží. Toyota se rozhodla, že návštěvníkům ukáže kromě "hodné" verze Matrixe pro každodenní použití i "zlý" koncept.

Na autosalonu v Los Angeles představila Toyota koncept, navazující na nejvyšší stupeň výbavy XRS modelu Matrix. Matrix pro modelový rok 2009 si na tomto autosalonu odbyl svou americkou premiéru a Toyota se rozhodla, že světu ukáže ještě něco navíc: Matrix Rally Concept.

Matrix Rally Concept se oproti standardnímu Matrixu liší o mnoho dynamičtějším exteriérem, postaveném v duchu rallyových speciálů. Na první pohled čtenáře nepochybně zaujmou „závodní“ přední i zadní nárazníky (zadní s difuzorem), nasávací otvory na střeše a v kapotě či devatenáctipalcová kola z lehkých slitin od společnosti OZ. Vůz opticky přilepují k zemi výrazné prahy, které by v případě použití vozu pro účel, k jakému byl koncept postaven (rally), patrně nadělaly více škody než užitku.

Pod kapotou zůstal tradiční atmosférický benzinový agregát o zdvihovém objemu 2,4 l a výkonem 118 kW při 6000 ot./min. Toyota říká, že pokud by Matrix někdy v nějaké své verzi jako rally auto vystupoval (například po vzoru Imprezy a její verze STi), dostal by jeho agregát pochopitelně přeplňování.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Impreza
| 17. 11. 2007
Nepřipomíná to někomu novou Imprezu? ;-)
nic moc
| 16. 11. 2007
z motoru 2.4l jen 118kW? slabota
Avatar - RS3limo
LOL
| 16. 11. 2007
Ten intercooler je fakt směšnej ve spojení s atmosferou....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku