Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Supra: Hybridní sporťák vyjede za dva roky

Michal Fokt Michal Fokt 19. 7. 2016 • 10:06
75
8
Zobrazit náhledy (75)
Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra
Společně s BMW vyvíjený sportovní topmodel Toyoty už začíná nabírat konkrétnějších obrysů. Moc japonského toho v něm bohužel nebude...

Britskému Autocaru se zase povedlo něco vytáhnout z tajnůstkářských Japonců. Nejmenovaný zdroj poskytl časopisu informace, týkající se sportovního topmodelu Toyoty, jenž opráší označení Supra. V první řadě je dobré vědět, že design původního konceptu FT-1 příliš nezestárnul, přestože mu v době představení produkčního auta budou už čtyři roky, poslouží jako základ finálního designu.

Ten naneštěstí bude jednou z mála japonských věcí na autě. Supra bude totiž dítkem společného projektu s BMW, které dodá jak platformu, tak šasi vyvíjené pro nástupce aktuálního modelu Z4, jenž se nejspíš bude jmenovat Z5. Němci vozu dodají také přeplňovaný benzinový motor, patrně řadový třílitrový šestiválec z modelů M3 a M4.

Supra bude, stejně jako "Z5" čtyřkolka s hybridním pohonem, dalo by se očekávat, že jeho naladění bude pro změnu dílem Toyoty, ale ohledně toho nic konkrétního nezaznělo, naopak vcelku reálně vypadá, že se supra nebude vyrábět ani v Japonsku, ani v jiné továrně Toyoty, ale v Grazu u Magna-Steyr.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - fostek
2. 9. 2016 18:19
Jasně
jenom jsem si přečetl tyo "naneštěstí" a "bohužel" že v něm moc japonskýho nebude, věděl jsem, kdo to napsal. Nečekaně je to japanofilní Fokt, dlouhodobě jeden z nejslabších motoristických pisálků na celém webu.
Avatar - Řízek
20. 7. 2016 22:16
KOncepty
Koncepty vždy vypadají neuvěřitelně a realita je potom vždy střízlivější....
20. 7. 2016 10:41
Re: Obsažnej článek
Fokt za to nemůže..
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2016 09:15
Re: Hybridní sporťák
Nojo kdo by chtěl zaplatitelný LaFerrari nebo Porsche 918 >:-[]

Nebo R6 z M4 v rychlejšim balení :-)
Avatar - Rubb
19. 7. 2016 21:44
Hybridní sporťák
Pěkně nechutné spojení... už když si představím tu zbytečnou váhu baterek... :-! Fuj :no:
Škoda, to jsem se na tu ikonu těšil :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku