Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Supra prý přece jen dostane manuální převodovku. A údajně docela brzy

Jan Zajíc Jan Zajíc 13. 1. 2022 • 18:55
65
61
Zobrazit náhledy (65)
Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra

Současná Toyota Supra se světu představila na začátku roku 2019. A od té doby se pravidelně objevují spekulace o verzi s manuální převodovkou.

Toyota Supra bývá kritizována z mnoha důvodů. Někomu vadí masivní sdílení techniky s automobilkou BMW, jinému svérázný design a bez povšimnutí nezůstala ani absence manuální převodovky. Sporťák je totiž od začátku k dispozici výhradně s osmistupňovým automatem.

Situace s ručně řazenou převodovkou by se ovšem mohla v poměrné blízké budoucnosti změnit. Tvrdí to alespoň zdroje japonského magazínu CarSensor a amerického webu TheDrive. 

TheDrive se dokonce odkazuje na informace pocházející ze sítě prodejců vozů značky Toyota ve Spojených státech amerických. A podle nich šestistupňový manuál dorazí už se Suprou modelového roku 2023.

Nejde samozřejmě o zprávu oficiální, navíc stále zůstává řada otázek. Pokud sporťák opravdu dorazí se třemi pedály a "fofrklackem", bude k dispozici také v Evropě? A k jakému motoru ji Toyota nabídne?

Supru lze v současnosti koupit s dvoulitrovým čtyřválcem a třílitrovým řadovým šestiválcem. Příbuzné BMW Z4 si s manuálem můžete pořídit výhradně v "základním" provedení sDrive20i právě s dvoulitrovým čtyřválcem. Ten je ovšem slabší než u Toyoty: dává 145 kW, Supra s dvoulitrem nabízí 190 kW.

Objevují se ale také spekulace o použití ručně řazené převodovky v nějaké úplně nové verzi, například ostřejší GRMN s motorem BMW S58, který známe z vozů M3/M4 a X3 M/X4 M. Tak uvidíme.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
15. 1. 2022 13:32
Re: Manuál
To ja viem, len som to tak dodal. 240i ale tiež pekne narástla.
15. 1. 2022 11:25
Re: Manuál
a to je o třídu větší auto.
Avatar - speedfred
15. 1. 2022 10:42
Re: Manuál
QV manual mala tuším reálne na váhe 1680kg
15. 1. 2022 10:25
Dvě nejlepší BMW jsou
- v kategorii sportovních vozů Z4 kupé prodávané pod obchodním názvem Supra:)
- v kategorii terénních vozů
https://www.youtube.com/watch?…
navíc skvělá šance mít BMW a nebýt okolím považován za de.bila
14. 1. 2022 17:28
Re: Manuál
máš pravdu. M240i nemá ani hybrid a váží 1765 kg
https://www.bmw.sk/…Drive-Coupe.html
zdá se, že platí logika známá např. u jízdních kol - platí se za kila, které tam nejsou:)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud