Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota vyvinula robota - průvodce

Ondřej Láník Ondřej Láník 25. 8. 2007 • 22:33
13
Nový robot bude od 27. srpna 2007 provádět návštěvníky ve výstavní dvoraně Toyota Kaikan.

Toyota oznámila, že vyvinula robota - průvodce, jenž bude od 27. srpna tohoto roku provádět návštěvníky expozicí ve výstavní dvoraně Toyota Kaikan v Toyota City japonské prefektury Aichi.

Nově vyvinutý průvodce (hmotnost 60 kg, výška 1200 mm) je schopen samostatného pohybu, sám se vyhýbá překážkám a je vybaven kloubovými prsty, aby mohl dávat autogramy. Robot je též schopen komunikovat s návštěvníky verbální formou i pomocí gest.

TMC nasazuje své technologie pro mobilitu a výrobu, které kombinuje se svým přístupem k vytváření nových věcí. Vyvíjí proto roboty „Toyota Partner“, které mají podporovat člověka v každodenním životě a napomáhat při vytváření budoucí společnosti těšící se zdraví a pohodlí. Roboti Toyota Partner se představili již v roce 2005 na pavilonu Toyota Group během světové výstavy v Aichi. Automobilka v mezidobí tyto roboty intenzivně vylepšovala a zaměřovala se na čtyři oblasti, kde mohou být člověku nejprospěšnější: pomoc v domácnosti, pomoc při ošetřování pacientů a ve zdravotnictví, pomoc v oblasti výroby a pomoc při osobní přepravě na krátké vzdálenosti. Nové poznatky získané používáním robota-průvodce ve výstavní dvoraně Toyota Kaikan hodlá Toyota použít k dalšímu zlepšování a vývoji svých robotů.

Související články

Témata
27. 11. 2019 07:38
Robot
V dnešní době jsou roboti už zase o kus dál a to nejen v Japonsku. I v naší automobilce už máme robota. Sice zatím jen jednoho, ale věřím, že je to jen otázka času, kdy k němu přibude další. Robot je udělaný na zakázku od https://www.profitexgroup.com/ , aby nám dokázal v práci naplno pomoci.
Avatar - Garfielld
27. 8. 2007 01:19
Re: Hračičkové..
jéé ty si šprýmař:) ty tady srovnáváš 1,7td s 2,5td a vůbec ti to neni blbý, navíc jako perličku ještě pak srovnáváš Audi s Corollou a řikáš že corolla se kvalitou nemůže rovnat, bodejď by se rovnala dkyž stojí polovinu toho co ta audina, ty si osel :)))
Avatar - Falco
25. 8. 2007 21:36
Re: Hračičkové..
Důležitější je něco vymyslet - nic nevymyslíš, nic neuvedeš do praxe..
Avatar - Falco
25. 8. 2007 21:33
Re: Aj tento clanok je urcite len sucastou
:-)
Články odjinud