Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota zaplatí v USA rekordní pokutu přes 32 milionů dolarů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 12. 2010 • 03:51
30
Regulační úřady tvrdí, že Toyota o závadách na svých vozech neinformovala dostatečně a včas.

Japonská automobilka Toyota zaplatí americké vládě rekordní pokutu 32,4 milionu dolarů (asi 622,7 milionu Kč).

Pokuta se vztahuje ke dvěma svolávacím akcím, při nichž firma byla nucena ve Spojených státech prohlédnout nebo opravit asi 11 milionů svých automobilů.

Nedostatky, které byly na autech zjištěny, představovaly podle regulačních úřadů nebezpečí pro posádku.

"Jsem rád, že Toyota souhlasila se zaplacením pokuty v nejvyšší možné výši. Očekávám, že Toyota bude nadále spolupracovat, aby do budoucna zajistila bezpečnost spotřebitelů," řekl ministr dopravy Ray LaHood, jehož citovala agentura Reuters.

Pokutu stanovil americký Úřad pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA).

Toyota na ni přistoupila, aby v této věci zastavila vyšetřování. Japonský podnik, který je největším výrobcem automobilů na světě, ale žádné porušení zákona nepřiznal.

Regulační úřady tvrdí, že Toyota o závadách na svých vozech neinformovala dostatečně a včas.

Toyota se za poslední více než rok potýkala s více problémy. Největším z nich byly zřejmě potíže s řízením a brzdami. Svolávací akce, které si problémy vynutily, Toyotu připravily o část tržeb a způsobily jí ztrátu. V první řadě ale podle kritiků utrpěla pověst firmy. Toyota byla totiž známá právě díky vysoké kvalitě svých vozů.

"Je dobré, že Toyota nechá tyto události za sebou a může se zaměřit na rychlou obnovu vnímání značky na americkém trhu," myslí si šéf investiční společnosti Chibagin Asset Management Jošihiro Okumura. "Prodej ve Spojených státech by měl také nejvíce prospět akciím firmy," dodal Okumura k dalšímu výhledu akcií. Na burze v Tokiu dnes Toyota zpevnila pouze o 0,6 procenta, což bylo v souladu s růstem širšího trhu.

Toyota uvedla, že v příštím roce by chtěla zvýšit odbyt v celém světě asi o tři procenta na 8,61 milionu vozů. Spoléhá především na Spojené státy, kde chce prodej zvýšit o devět procent na 1,9 milionu vozů. Letošní rok byl pro Toyotu hodně špatný, v USA zvýšila prodej pouze o 0,2 procenta, zatímco celý trh zatím vzrostl o více než 11 procent.

Témata
Avatar - Krispos
23. 12. 2010 22:51
Re: Dobře jim tak
Tipnul bych si, ze ma do USA zakazany vstup, protoze Americani nejsou tak tupy narod aby si tam tohleto hovado pustili >:D Uz jen ta prezdivka "dick" je vymluvna...
23. 12. 2010 22:38
Re: Dobře jim tak
Tak choď do tej úžasnej Ameriky alebo trebárs niekam do prrdele a nesmrď v Čechách, keď sú také hrozné....
23. 12. 2010 22:35
Re: Dobře jim tak
>:D :yes:
Avatar - Barrichello
23. 12. 2010 21:35
Re: amerika, krajina neobmedzenych moznosti
Voyager dává Sharanu na frak i u nás už dlouho, vono když měl Vyoager el. otvíraný pátý dveře a el. ovládaný boční posuvný - oboje na DO, tak maminy ze Sharanu na parkovišti před Tescem jen s votevřenou *ubou křičely, "čum táto, to nemáme"
Nehledě na to, že benzínovej V6 Sharan sem nějak neměl čest vidět, o výbavě, vnitřím prostoru a možnosti uspořádání zejména u starších modelů ani nemluvě.

Že ovce žijí v tom, že Sharan je špička je věcí druhou :-)
Statistiky TUV , váš oblíbený hit ukazují, že navíc duo Sharan/Alhambra je kvalita sama :-)
Avatar - gld
23. 12. 2010 13:04
Re: Dobře jim tak
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku