Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota zastavuje výrobu v Evropě, Renault téměř všude

ČTK ČTK 30. 3. 2020 • 10:12
27
1
Zobrazit náhledy (27)
Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína Renault, Wuhan, Čína

Japonská automobilka Toyota kvůli pandemii způsobené koronavirem dočasně zastaví všechny své závody v Evropě.

V ruské továrně bude stát výroba do pátku, ve zbylých závodech v šesti evropských zemích, včetně České republiky, nejméně do 19. dubna. Oznámila to dnes agentura Kjódó. Francouzský výrobce aut Renault dnes informoval, že vyjma Číny a Jižní Koreje zastaví výrobu ve svých závodech po celém světě.

"Skupina plánuje znovu začít s výrobou v dotčených zemích, jakmile to podmínky dovolí a zavede patřičná opatření, aby efektivně reagovala na poptávku," uvedl Renault v prohlášení.

Z deseti vozů značky Toyota prodaných v Evropě se jich osm vyrobí v evropských závodech, uvádí japonská automobilka na svém webu. V Evropě má po jednom závodě ve Francii, Portugalsku, Turecku a Polsku. Dva jsou v Británii. V Rusku Toyota vyrábí v závodech v Petrohradě, zatímco v České republice má společný podnik se skupinou PSA v Kolíně.

Toyota zastavení provozu v evropských závodech fakticky prodlužuje. Kolínská továrna přerušila výrobu 18. března před půlnocí.

Do 17. dubna už japonská automobilka zastavila provoz ve Spojených státech, Mexiku a v Kanadě; od pátku kvůli poklesu poptávky omezí i výrobu v Japonsku. Ve čtyřech čínských závodech Toyoty, která je po Volkswagenu druhým největším výrobcem aut na světě z hlediska odbytu, se mezitím provoz vrátil k normálu.

Z dnes zveřejněných dat vyplývá, že odbyt japonských automobilek v Číně v únoru meziročně klesl o 86,7 procenta na 29.911 vozů. Mnoho japonských automobilek tehdy zavřelo v Číně své závody kvůli šíření koronaviru, jejich zaměstnanci museli kvůli omezením volného pohybu zůstat doma. Vládní opatření významně přispělo k narušení dodavatelského řetězce.

Toyotě v únoru klesla v Číně výroba o 77,4 procenta na 15.311 vozů, Hondě se snížila o 92,4 procenta na 5700 aut.

Související články

Témata
Avatar - Ada je zase tady
31. 3. 2020 13:06
Už ty kreatury konečně nechte historii a výrobu těch křápů u
Věřím, že se ještě dožiju toho, až bude firma rendlík a syn v licenci vyrábět Volkswageny a škodovky :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud