Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Transportery v nových barvách pro Policii ČR

Ondřej Láník Ondřej Láník 20. 11. 2008 • 19:25
2
2
Celkem 80 vozů Volkswagen Transporter s novou image bylo předáno Policii České republiky divizí Volkswagen Užitkové vozy společnosti Import VOLKSWAGEN Group.

„Máme radost z toho, že si ministerstvo vnitra a policejní prezidium vybralo značku Volkswagen, jakožto dodavatele nových užitkových vozů pro Policii České republiky.“ uvedl k předání Dušan Blaško, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy.

Všechny dnes předané vozy jsou vybaveny motorem 2.5 TDI a pohonem všech kol 4Motion. Policie zakoupila v roce 2006 33 Volkswagenů Transporter a v minulém roce to pak bylo dalších 30 vozů. Mikrobusy jsou používány nejčastěji jako mobilní kanceláře, policisté je používají při řešení dopravních nehod, přírodních katastrof nebo technologických nehod.

Volkswagen letos vyhrál také výběrové řízení na 16 rychlých policejních vozů. Za dodávku nových Passatů R36 zaplatí policie 18,7 milionu korun. Auta budou mimo jiné vybavena také, odnímatelným majákem, výstražným rozhlasovým zařízením, kamerovým systémem a radarem na měření rychlosti.

Související články

Témata
21. 11. 2008 21:42
Re: transportery
Jo jo, mě se taky líbí. Jsem rád, že policie, hasiči a zdravotníci, už v dnešní době mají pěkné auta. Kdysi to byla hrůza.
Avatar - chetoos
21. 11. 2008 16:58
transportery
O transporterech pro policii jsem už četl článek v autohitu a musím říct že nové volkswageny a škodovky vypadají lépe než předtím.
Články odjinud