Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Trump odrazuje od nákupu pneumatik Goodyear. Důvod je absurdní

Ondřej Mára Ondřej Mára 20. 8. 2020 • 07:48
25
9
Zobrazit náhledy (25)
Porsche 911 GT3 RS Porsche 911 GT3 RS Porsche 911 GT3 RS Goodyear Goodyear Goodyear Ferrari 488 GTB Ferrari 488 GTB Ferrari 488 GTB Ferrari 488 GTB Ferrari 488 GTB Ferrari 488 GTB Ferrari 488 GTB Alpine A110 Alpine A110 Záběrová pneumatika Omnitrac MSD II s velkými bloky hůře odolávala silám retardéru Starší obutí Omnitrac MSS II mělo hrubý dezén a málo přičných drážek Plášť na hnané nápravy Omnitrac D má dvě středová žebra kompkatní, aby dobře odolával mohutnému záběru a brzdění pomocí retardéru Nové obutí Omnitrac S používá pětižebrový dezén s téměř uzavřenými rameny Jednotlivé bloky záběrového dezénu se o sebe opírají, jsou navíc dělené drážkou, aby plášť vykazoval výborný záběr a splnění podmínek alpského symbolu 3PMS

Amerického prezidenta se evidentně dotklo nařízení firmy, které kromě jiného zakazuje i nošení čepic s jeho ikonickým heslem.

Americký prezident Donald Trump je dobře známý svou aktivitou na Twitteru, kde často prezentuje mnohdy až kontroverzní názory k obrovskému spektru témat. A nedávno si vzal na paškál i pneumatiky, respektive jednoho konkrétního amerického výrobce pneumatik.

Na svém twitterovém účtu, který sleduje zhruba 85 milionů lidí z celého světa, totiž publikoval zprávu „Nekupujte si pneumatiky Goodyear – Oznámili zákaz na MAGA čepice. Kupte si lepší za méně peněz!.(Tohle dělají radikální levicoví demokraté. Tahle hra je ale pro dva a my jsme ji právě začali hrát!).

Pro vysvětlení je potřeba uvést, že zkratka MAGA se používá pro volební heslo Make America Great Again, které Trump využíval při své volební kampani na post prezidenta. Připomenout se však sluší i pozadí celého sporu, které je rovněž celkem kontroverzní.

Web Politico totiž začátkem tohoto týdne upozornil na fotografii pořízenou údajně během školení „Diversity training“ (školení o rozmanitosti) ve společnosti Goodyear (viz logo v záhlaví slajdu), které upozorňuje na akceptovatelná a neakceptovatelná hnutí / hesla.

Na stránce akceptovatelných přitom najdeme pouze hesla/ hnutí Black Live Matter (BLM) nebo Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender Pride (LGBT), zatímco mezi neakceptovatelnými jsou hesla jako Blue Lives Matter, All Lives Matter, oděvy MAGA a „politicky přidružená hesla nebo materiály“.

Zveřejnění snímku přitom nepobouřilo pouze Trumpa, ale vyvolalo poměrně divokou smršť kontroverzních reakcí. Společnost Goodyear vzápětí vydala prohlášení, podle kterého si dobře uvědomuje, že snímek vyvolal silnou reakci. Současně ale dodává, že zmíněný slajd nebyl vytvořen nebo distribuován korporací Goodyear a ani nebyl součástí školení o rozmanitosti.

Společnost dále dodala, že nemá žádné pochopení pro jakoukoliv formu obtěžování či diskriminace a že chce na svých pracovištích omezit výrazy podpory pro politické kampaně jakéhokoliv kandidáta či strany, případně jakékoliv ospravedlňování rasové či rovnostní nespravedlnosti. Společnost také promluvila o podpoře rovnosti a bezpečnostních složek.

Ke konkrétnímu slajdu prezentace na snímku se ovšem společnost nevyjádřila, což stále vyvolává nejasnosti, kdo ho vytvořil a jak docházelo k jeho distribuci. Bez ohledu na nařízení a následná vyjádření společnosti Goodyear se ale Trumpova reakce nesetkala s příliš velkým pochopením.

Stále se totiž jedná o americkou společnost, která na území USA zaměstnává tisíce lidí. Trumpovo doporučení tak de facto poškozuje americkou společnost a přihrává zákazníky mnohdy zámořské konkurenci, čímž jde proti samotnému významu jeho volebního sloganu Make America Great Again.

Související články

Témata
Avatar - SKAY
21. 8. 2020 06:39
Re: Máte někdo zkusenost?
Stejně huči225/45 r18 ten pas z polyuretanu pouziva i Hankook aty jsou tižší. Ale horsí . Asi. Nej je ted Mich. PS 4
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 18:48
Re: Trump
Když nechci ve své firmě reklamu na Zemana nebo Babiše = je logické že on bude škodit mé firmě?

Nojo asi se to dá očekávat :-O :D
Avatar - _Karel_
20. 8. 2020 16:10
Trump
Zcela výjimečně ten imbecil udělal něco, co má logiku.
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 15:12
Avatar - pradeda777
20. 8. 2020 14:22
Důvod není absurdní....
....důvod je rasizmus naruby..... :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud