Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tunel Blanka je fiasko. Prý do Prahy přivedl jen další auta

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 13. 9. 2016 • 21:37
62
Zprovoznění tunelu Blanka v Praze je fiaskem ve všech směrech. Blanka do města přivedla o deset procent vozidel víc a ucpala řadu ulic především v Praze 6. Myslí si to dopravní expert hnutí Auto*Mat Vratislav Filler.

Veřejný prostor Letné, Prašného mostu a Malovanky navíc podle Fillera hyzdí mimoúrovňové křižovatky a nevhodný podchod. Praha rovněž zaspala se zavedením dopravních opatření, dodal. Vedení města výtky odmítá. Tunel Blanka se po řadě odkladů otevřel řidičům před rokem.

"Ještě před zprovozněním Blanky jsme městu doporučili zhruba padesát doprovodných opatření. Ty by zmenšily negativní dopady na návazných ulicích, udělaly z Blanky skutečný obchvat centra, omezily nárůst dopravy, který Blanka vygenerovala, a zlepšily konkurenceschopnost veřejné a bezmotorové dopravy," řekl ČTK expert. Z navržených opatření se ale podle něj realizovala jen malá část.

Typickým důsledkem jsou potíže, se kterými se potýkají řidiči i chodci na Vítězném náměstí, uvedl. "Návrhy Prahy 6 na uzavření vjezdů na Prašném mostě jsou tak jakýmsi zoufalým krokem, který navíc nejspíš přesune problém jinam, a sice na Malovanku a Patočkovu ulici," řekl Filler. "Blanka nakonec selhala i v tom, co se od ní očekávalo nejvíc: že zlepší pohodlí jízdy po Praze motoristům," doplnil.

Na zhoršení dopravní situace si stěžuje i Praha 6. Náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) několikrát zopakoval, že některým místům Blanka ulevila. Řada opatření už zavedena byla. Na dalších se prý pracuje.

Ke zlepšení poměrů je podle Fillera nutné omezení dopravy. Magistrát by měl instalovat světelnou závoru v Podbabě, na Vychovatelně a v ulici V Holešovičkách. Mělo by vzniknout záchytné parkoviště v Suchdole, aby lidé mohli nechat auto u autobusu a nejezdili Podbabskou a ulicí Jugoslávských partyzánů. "Dlouhodobě Dejvicím pomůže tramvajová trať do Suchdola a obchvat Vítězného náměstí. Tyhle stavby ale měly být dokončené dřív než Blanka," doplnil.

Blanka vyšla na 43 miliard korun, tedy zhruba o deset miliard více, než bylo původně plánováno. Tunel byl zprovozněn loni v září, projede jím denně asi 75.000 aut.

Související články

Témata
Avatar - _Karel_
14. 9. 2016 19:33
Re: Nejupřímnější stavba
Takhle hloupě jsi to pochopil? Tak nevím, kdo je "materiál".
Jestliže stavíme dálnice dražší, než v Německu, které má výrazně dražší prac. sílu, není důvod věřit, že za odpovídající (nepředražené) ceny stavíme i jiné dopravní stavby- např. tunel.
Ani mě nenapdlo - a netuším, jak jsi na to přišel- srovnávat cenu za km dálnice a tunelu.
Avatar - rohYpnol
14. 9. 2016 16:32
Re: Nejupřímnější stavba
a to je ten problém- Tebe rozhodně 36 tis. nestála, zatímco jiné, kteří tunel nepotřebují a nikdy potřebovat nebudou, naopak stála značnou částku.

A co je horší, tak ten tunel tě mohl přijít na částku mnohem menší, jen kdyby se státní peníze vynaložily hospodárně a účelně.
Avatar - rohYpnol
14. 9. 2016 16:28
Re: Nejupřímnější stavba
přesně tak. Po žvnostnících a drobných podnikatelích se šlape a musí vše dokládat do posledního halíře a pak tu někde jen tak mírnyx týrnyx zahučí miliardy a vše je "v normě"... 8-s :no:
14. 9. 2016 15:54
Re: Když šestku vedou pitomci...
Přesně tak. Kdybych potřeboval často do míst s modrými zónami, prostě bych přezbrojil na skútr/ motorku/ tříkolku/ čtyřkolku (spadá sem například i Twizy), kterých se zóny netýkají a můžou tam parkovat bez placení a bez karet.
Avatar - twistedTSD
14. 9. 2016 12:36
Re: To je ještě dobrý
No právě, modré zóny jsou jen laciná vábnička. Město vypadá, jakože jeden z největších problémů občanů řeší a přitom jim stačí načmárat za pár korun modré čáry a ještě vydělá na parkovném. Už dopředu účelově přiživuje vztek místních na nerezidenty a slibuje je z města vyhnat, ačkoli jim tím zkomplikují život, protože jejich hlasy je ve volbách přirozeně nezajímají. Prostě klasické řešení-neřešení po Česku.

Malá ochutnávka: [odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud