Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Unikátní kombi Maserati Quattroporte jde do prodeje

David Bureš David Bureš 24. 5. 2013 • 12:50
29
32
Zobrazit náhledy (29)
Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte Maserati Quattroporte
Zelený vůz vznikl před čtyřmi lety. V minulosti patřil bývalému prezidentovi výrobce motocyklů Ducati.

Na aukci firmy RM Auctions ve Villa Erba na břehu italského jezera Como se tuto sobotu bude dražit Maserati Bellagio Fastback. Jedná se o kombi odvozené od minulé generace Maserati Quattroporte, které postavila společnost Touring Superleggera.

Zelené kombi (nebo shooting brake, chcete-li) je jedno z pouhých čtyř vyrobených exemplářů tohoto automobilu. Vůz byl postaven pro italského finančníka a bývalého šéfa Ducati Carla Bonomiho.

Model Bellagio Fastback firma Touring Superleggera poprvé představila v roce 2008 během tehdejšího ročníku výstavy unikátních vozů Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Karoserie draženého kombi je lakována tmavě zelenou metalízou, doplněnou o jemné zlaté pruhy na bocích karoserie. Kovaná kola Borrani Bimetal jsou 19palcová.

Bellagio Fastback se vedle jedinečné karoserie chlubí i speciální výbavou. Ta zahrnuje oddělená zadní sklopná sedadla s podélným nastavením, lednici pro vychlazení šampaňského na tu správnou teplotu a dvě sedmipalcové obrazovky v opěrkách hlavy předních sedadel.

Auto sice není postaveno na základech kupé, i tak je nazýváno shooting brakem, tedy loveckým kombi. Bellagio Fastback myslí na tradici těchto vozů, a proto je vybaveno odkládacím prostorem pro zbraně, kam se vejdou dva páry brokovnic. Vzadu se objevuje i zábrana pro možný převoz psů (třeba těch loveckých).

Pod kapotou pracuje 4,2litrový osmiválec o výkonu 295 kW, který spolupracuje se šestistupňovým automatem. Jedná se tedy o stejnou techniku jako ve výchozím sedanu.

Společnost RM Auctions předpokládá, že se Maserati Bellagio Fastback vydraží za částku v rozmezí 80.000 až 120.000 eur, což je při současném kurzu 2,08 až 3,12 milionu korun.

Související články

Témata
Avatar - PeterLuk
25. 5. 2013 16:59
Re: Tohodle jsem se nechtěl dožít
Práveže naopak, našťastie, Ferrari sa už viackrát vyjadrilo, že nebude štvordverák ani SUV. ChvalaBohu.
25. 5. 2013 15:09
Re: Tohodle jsem se nechtěl dožít
Hybridy rozhodně poruchový nejsou. Alespoň od Toyoty a Lexus.
Avatar - Snooob
24. 5. 2013 19:45
Re: Panamera

...len sa trochu pletieš v tom, že Panamera má zameranie skôr ako limuzína a Rapide ako 4dverové kupé..
Komfort na zadných sedadlách je neporovnateľný!
Avatar - Ozzman
24. 5. 2013 19:21
Re: Tohodle jsem se nechtěl dožít
>:-[] :yes:
24. 5. 2013 19:18
Re: Prečo to nevyrábajú?
Pokud Porsche nikdo nepředběhne, tak se v druhé generaci Panamery dočkáš kombi. Předobrazem je koncept Sport Turismo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku