Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Unikátní série David Brown Mini Marshall Edition zacílí na milovníky hudby

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 4. 2022 • 20:05
12
Zobrazit náhledy (12)
David Brown Mini Remastered Oselli Edition David Brown Mini Remastered Oselli Edition David Brown Mini Remastered Oselli Edition David Brown Mini Remastered Oselli Edition David Brown Mini Remastered Oselli Edition David Brown Mini Remastered Oselli Edition David Brown Mini Remastered Oselli Edition

Limitovaná edice vznikala ve spolupráci se známým britským výrobcem zesilovačů

Společnost David Brown Automotive se pochlubila novou limitovanou edicí vozů Mini, která tentokrát vznikala ve spolupráci s kultovním britským výrobcem zesilovačů Marshall. Známý výrobce audio-komponent totiž slaví 60 let na trhu a spojení s další britskou ikonou se doslova nabízelo.

Oficiální a kompletní odhalení vozu je sice naplánováno až na příští týden, přesto již nyní můžeme vidět několik zajímavých detailů z nového speciálu. Příď tak zaujme například zlatou mřížkou chladiče, která kopíruje vzhled ikonických retro zesilovačů. Karoserie vozu na snímcích je sice lakována šedě, automobilka nicméně nabídne i další barvy, určené speciálně pro tuto edici.

Další odkazy spojující britskou automobilku a britského výrobce zesilovačů pak najdeme v interiéru, který zaujme nespočtem zajímavých doplňků. Nechybí pozlacené pedály se symboly pro přehrávání, pauzu a přetáčení, pozlacené ovladače ventilace, kožené čalounění se zlatým prošíváním, prošívané logo Marshall v sedadlech, atd.

Vůz bude samozřejmě osazen zakázkově vyrobeným audio-systémem Marshall, který naladí přímo odborníci ze společnosti. Snímek přitom ukazuje zesilovač zabudovaný zřejmě do zavazadelníku. V palubní desce pak bude moderní dotykový infotainment, podobně jako u dalších vozů z dílny David Brown Automotive.

Ostatně celá limitovaná edice bude vznikat se stejnou pečlivostí a důrazem na detail, jako další vozy řady Mini Remastered. Vůz bude kompletně renovován, dostane zesílenou karoserii, drobná vylepšení interiér a výrazná vylepšení kabiny. Nebudou chybět LED světlomety, elektrická okna nebo systém bezklíčového zamykání a startování.

Pohonné ústrojí si edice Marshall vypůjčí od sportovně orientované řady Oselli. Pod kapotou tak bude motor řady A o objemu 1450 cm3 s dvojicí SU karburátorů, který by měl na přední kola posílat přes manuální pětistupňovou převodovku až 123 koní. Na stovku se tak vůz dostane za 7,8 sekundy. Verze Oselli však váží pouze okolo 700 kg, zatímco edice Marshall bude zřejmě o něco těžší.

Přesto se očekává, že vůz nabídne i vylepšené čtyřpístkové brzdy AP Racing nebo sportovní podvozek Bilstein. Zkrátka tu správnou výbavu, aby si zákazníci mohli vychutnat sportovní jízdu s kvalitním audiem na pozadí.

Zatím není zřejmé, kolik kusů edice Marshall společnost David Brown vyrobí a jaká bude cena. V případě edice Oselli, která vznikla v počtu 60 kusů, se však cena jednoho vozu pohybovala kousek pod hranicí 100.000 liber – tedy dnes zhruba 2,9 milionu korun.

Video se připravuje ...

Související články

Témata
Články odjinud