Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravce chce oživit legendární Audi RS2, tedy tak trochu. A hlavně jako kupé

Jan Zajíc Jan Zajíc 29. 9. 2020 • 16:02
13
1
Zobrazit náhledy (13)
Prior Design Audi RS2 Coupe Prior Design Audi RS2 Coupe Prior Design Audi RS2 Coupe Prior Design Audi RS2 Coupe Prior Design Audi RS2 Coupe Prior Design Audi RS2 Coupe Prior Design Audi RS2 Coupe Prior Design Audi RS2 Coupe

Prvním modelem Audi, které neslo označení RS, byl legendární kombík RS2 Avant. Jeden úpravce však doufá, že by RS2 mohl oživit i jako kupé. Alespoň částečně.

Společnost Prior Design ve spolupráci s firmami JP Performance a Dr. Crazy na trh uvede speciální body kit, který je inspirovaný právě Audi RS2 Avant. Nápady však úpravce čerpal také u současných eresových modelů a u slavného Audi Quattro.

Kit je ovšem určený výhradně pro kupé verzi Audi 80, z níž ostrý kombík RS2 vycházel.

Jak bude balíček doplňků vypadat a jak pak díky nim bude vyhlížet i samotné auto, úpravce naznačuje prostřednictvím prvních ilustrací.

Vypadají působivě. Nejnápadnějším prvkem jsou jistě rozšířené blatníky vpředu i vzadu, nechybí sportovní nárazníky a různé spoilery. Hezkým detailem pak je přední kapota s otvory pro přívod vzduchu k motoru.

Při pohledu zezadu zaujme pozornost obrovský difuzor a dvě oválné koncovky výfuku.

Protože jde jen o bodykit, auto, na který se nainstaluje, si zákazníci budou muset sehnat sami. Samozřejmě pak bude také na nich, s jakou pohonnou jednotkou se spokojí. Ale turbodmychadlem přeplňovaný pětiválec z S2 Coupé o výkonu 232 kW by nemusel být špatnou volbou.

Prior Design plánuje výrobu jen 40 balíčků, cenu zatím neznáme, stejně jako termín zahájení prodeje. Ještě než k tomu dojde, měl by úpravce ukázat i jedno reálné auto tímto body kitem vybavené.

Související články

Témata
Avatar - CountachSV
30. 9. 2020 06:58
Pecka
aJo tak tohle je velká paráda, to ještě Audi stavělo auta, co na člověka zapůsobila. A80, V8, A100, první A6, etc. Dokonalost :yes:
Články odjinud