Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravce Mansory se pustil do Fordu GT. Dopadlo to takhle

Jan Zajíc Jan Zajíc 1. 7. 2020 • 17:56
12
Zobrazit náhledy (12)
Le Mansory Le Mansory Le Mansory Le Mansory Le Mansory Le Mansory Le Mansory

Známý německý úpravce Mansory představil další pozoruhodnou novinku. Tentokrát se pustil do Fordu GT. A opět se nedržel zkrátka.

Výsledek dostal jméno Le Mansory a musí se mu přiznat, že co se extravagance týče, na jiná auta upravená německou firmou docela ztrácí. I tak je modifikovaný Ford GT hodně nápadný.

Úpravy vzhledu zahrnují agresivně vyhlížející bodykit z uhlíkových vláken, který karoserii rozšiřuje o pět centimetrů. Změnila se také příď, která dostala novou kapotu a přepracované LED světlomety.

GT dále obdrželo nové blatníky a prahy, zádi dominuje nový nárazník a masivní difuzor. Nechybí obrovské křídlo. V Mansory vůz vybavili také 21palcovými kovanými koly.

Velkou proměnou prošel interiér, který má působit luxusněji. Stará se o to zejména štědré čalounění Alcantarou. Tu doplňuje kůže a úpravce přidal také karbonové prvky a dekory.

O pohon se i nadále stará 3,5litrový šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly, jeho výkon byl ovšem navýšen na 522 kW a točivý moment vzrostl na 840 N.m. Standardně Ford GT dává 492 kW a 746 N.m.

Údaje o dynamice bohužel k dispozici nejsou, víme jen, že Le Mansory jede až 354 km/h.

Neznámá je také cena. V Mansory však plánují vyrobit jen tři exempláře, údajně u příležitosti 30. narozenin firmy.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata