Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravce navrhl Charger Daytona s moderní technikou a motorem uprostřed

Jan Zajíc Jan Zajíc 20. 7. 2022 • 05:46
8
Zobrazit náhledy (8)
Dodge Charger Daytona Dodge Charger Daytona Dodge Charger Daytona

Jak by se vám líbil Dodge Charger Daytona s moderní technikou, motorem uprostřed a poněkud agresivnějším designem?

Přesně takové auto navrhla ve spolupráci s designérem a umělcem jménem Abimelec Arellano známá americká společnost SpeedKore, která má s restomody klasických amerických muscle cars bohaté zkušenosti. Možná si ostatně vzpomínáte na její Dodge Charger s motorem uprostřed z loňského roku.

Tentokrát však úpravce nepředstavuje skutečné auto, aktuálně jde pouze o virtuální koncept restomodu Dodge Charger Daytona z roku 1969. Proto byl ostatně ke spolupráci přizván zmíněný Arellano. Tvořit "rendery" je totiž jeho parketou.

Není však vyloučeno, že se někdy v budoucnu podobného Chargeru Daytona dočkáme i ve skutečném světě, zvlášť když vůz nese jasný rukopis firmy SpeedKore.

Daytona se chlubí agresivnějším vzhledem, novou přední kapotou s nápadnými prolisy, novými světlomety, upravenou karoserií, která by ve skutečném světě byla z uhlíkových vláken, neboť tak to SpeedKore dělá, rozšířenými blatníky nebo velkými koly v bronzovém odstínu.

Americký úpravce vizi popisuje jako interpretaci Daytony připravené naskočit do závodu Le Mans. Proto se prý na autě objevují také prvky inspirované závodními vozy z 60. let. Například výfuk je řešen podobně jako na Fordu GT40 Mk II.

Video se připravuje ...

A také tentokrát došlo na motor uprostřed, za sedadly se nachází 6,2litrový kompresorem přeplňovaný osmiválec Hellcat, který v reálném světě a v produkční verzi disponuje výkonem 527 kW a točivým momentem 881 N.m.

Tak co říkáte, líbilo by se vám, kdyby firma SpeedKore takové auto postavila?

Doporučujeme

Témata