Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úřady v USA zkoumají 30 milionů aut pro podezření na vadné airbagy

ČTK ČTK 20. 9. 2021 • 07:38
12
4
Zobrazit náhledy (12)
Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto

Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) začal zkoumat na 30 milionů aut pro podezření na vadné airbagy Takata.

Vozy vyrobilo zhruba 20 automobilek, uvedla s odkazem na vládní dokument agentura Reuters. Vyšetřování zatím není veřejné, ale výrobci o něm byli zpraveni.

Problém by se mohl týkat amerických vozů vyrobených od roku 2001 do 2019. Jsou mezi nimi modely od společností Honda, Ford, Toyota, General Motors, Nissan, Subaru, Tesla, Ferrari, Nissan, Mazda, Daimler, BMW Chrysler (dnes součást Stellantisu), Porsche, Jaguar Land Rover (vlastněný Tata Motors) a další.

Vyšetřovatelé se zaměří jak na vozidla, kterým byly dotčené airbagy nainstalované při výrobě, tak i na některé airbagy používané při opravách, když se vozy svolávaly, uvádí dokument.

Ve Spojených státech se za posledních deset let svolávalo více než 67 milionů vozů s airbagy od japonské společnosti Takata. Na celém světě jich pak bylo přes 100 milionů. Šlo o největší takovou akci v historii.

Problémová zařízení mohou v některých případech vystřelovat smrtící kovové úlomky. V souvislosti s vadnými airbagy Takata bylo zaznamenáno nejméně 28 úmrtí včetně 19 v USA a více než 400 zranění.

Související články

Témata
22. 9. 2021 07:48
Re: spolehlivost
Tak to uber. Miliarda vehiklov, moze byt, ale sem sa radi kde co. Ja by som povedal, ze v autach je tak 1,5 mld airbagov, viac nie. Stale je mrte aut, ktore airbagy nemaju. Inak suhlasim, ze sa jedna o spolahlivy komponent. Inak takata mala tento problem uz v minulosti.
21. 9. 2021 12:06
spolehlivost
kdyz vezmu, ze na svete jezdi miliarda aut dejme tomu prumerne s 5 airbagy, tedy 5miliard airbagu v provozu, za 10 let provozu kdy kazdy auto nakrouti dejme tomu 2tis hodin, tak me to vychazi za tech 10 let a 5mld airbagu na 10bilijooonu (tech ceskejch biliijooonu) airbegohodin, a pritom zprav, ze airbag vystrelil kdyz nemel nebo naopak nevystrelil kdyz mel moc neni, resp. si nevzpominam, kdy jsem neco takovyho cet jestli vubec.
tak me to prijde jako extreme spolehlivej komponent i s prihlednuitim k tomu, v jakych podminkach to jezdi (otresy, teploty bezne od -30C do +70C ...)
Avatar - Mikesus
21. 9. 2021 11:20
Re: Nic nového...
mně spíš překvapuje, že to je opět. Na to jako minule nepřišli?
Avatar - pradeda777
21. 9. 2021 09:42
Nic nového...
....aby se mohli úředníci seberealizovat....a lidi platit daně... :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud