Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Už je rozhodnuto? Nová továrna pro výrobu Škody má stát v Turecku

ČTK ČTK 12. 7. 2019 • 05:28
24
3
Zobrazit náhledy (24)
Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny

Nová továrna VW Group pro výrobu modelů Škoda Karoq nebo Seat Ateca nakonec nemá stát ani v Srbsku, ani v Bulharsku, jak se dosud spekulovalo.

Novou továrnu, kde se bude vyrábět několik značek včetně vozů Škoda, chce německá automobilová skupina Volkswagen postavit v Turecku. Napsal to německý časopis Automobilwoche, neuvedl ale žádný zdroj svých informací. Dozorčí rada automobilky podle časopisu ve čtvrtek rozhodla, že továrna bude stát blízko Izmiru. Volkswagen zprávu zatím nekomentoval, uvedla dnes agentura Reuters.

Volkswagen loni v listopadu představil nový pětiletý plán zaměřený na výrobu elektrických aut. Podle tohoto plánu se mají elektrická auta vyrábět v německých závodech v Emdenu, Hannoveru a Cvikově (Zwickau). Současně se kvůli tomu do roku 2023 přesune výroba vozů rodiny Passat do závodu české automobilky Škoda Auto v Kvasinách, kde se budou vyrábět spolu s modely Škoda Superb a Kodiaq. Z Kvasin by se pak výroba dalších modelů - Škoda Karoq a Seat Ateca - měla přesunout do nově plánovaného závodu.

Původně se mluvilo o tom, že by měl nový závod Volkswagenu stát ve východní Evropě. Média pak uváděla, že automobilka pro tento závod Bulharsko nebo Turecko. Krátce se spekulovalo také o Srbsku. Na starosti ho měla mít právě Škoda, nakonec ho ale prý pod svá křídla vezme přímo mateřský Volkswagen.

Škoda už nemá v České republice dostatečné kapacity a některé její vozy se vyrábějí v jiných továrnách koncernu. V roce 2014 vyrobila Škoda jeden milion aut, zatímco loni dodala celosvětově 1,25 milionu vozů. Tento počet by měl v příštích letech dál výrazně růst. Škoda těží hlavně z poptávky po nových modelech SUV.

Škoda provozuje tři výrobní závody v České republice a vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství. Na Ukrajině a v Kazachstánu vyrábí ve spolupráci s místními partnery.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - CICERO
12. 7. 2019 20:49
Re: Fakt Erdogan?
Mee Too (vlastně ani nevim jestli bych chtěl nějakou škodu,mě nevadí, jen ten pocit, že na mě všichni čumí,jako když tomu nerozumím a jenom fasuju.... :/ :/ :/ )

Ještě že to nenarvali na balkán, protože nemají místo... :D By tu novou Bolehlav zas humanitárně zbombili… :P :-) Sorry Jako !
Avatar - 3_diamanty
12. 7. 2019 19:27
Re: Fakt Erdogan?
teda skodu z turecka by som fakt nechcel ...
Avatar - CICERO
12. 7. 2019 15:19
Fakt Erdogan?
A to ted bude příplatková výbava korán, nebo jak? Ale slyšel jsem, že do nástupce Kodiaku se vleze i S-400/S-500 rocket missile ...Tak třeba se to zase bude kupovat, jak ted :-)

Věštím škodě bombovou budoucnost! :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku