Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Už jste viděli agresivněji vypadající Lancer? Tenhle kus je navíc i hodně rychlý

Martin Tolar Martin Tolar 15. 4. 2019 • 06:32

Vrací se jako démon ze záhrobí, aby zúčtovalo s těmi, kteří jej již pohřbili.

Už jsme si zvykli, že auta na překonávání rychlostních rekordůvypadají extrémně. Přesto nás vzhled tohoto Lanceru desáté evoluce trochu překvapil. 

Navíc nejde jen o čistokrevný rekordní speciál, závodí v šampionátu Time Attack, takže je o něco pomalejší než ty speciály, co mají vážně za úkol porazit stopky. Patří ovšem k málu z těch, které jsou postaveny na základě sériových verzí.

Co nás ale dostalo hlavně, to je ten jeho monstrózní bodykit. Mezi ostatními závodními speciály na trati okruhu Mugelli v Itálii opravdu vyniká.

Mitsu zajelo i skvělý čas - 1:49.665. Abyste měli správnou představu, rekord motorky z MotoGP je 1:46.208 (fenomenální Valentino Rossi v loňském roce), nejrychlejší auto to má za 1:48.436 (Maserati MC12 GT1)

O výkonu bohužel nic nevíme, ale turbo se zdá být velké jak koňská hlava a křídlo tak obří, že by na něm pohlo přistát malé letadlo. Převodovka se ovládá pádly pod volantem, aby jezdec nepromarnil ani setinu sekundy. Celkově vypadá tohle Mitsubishi hodně zle, ale současně i velmi schopně. Jako kdyby se vrátilo ze záhrobí zúčtovat s těmi, kteří rozhodli o konci jeho výroby před pár lety.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku