Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari. Policie dílnu zavřela

Jan Zajíc Jan Zajíc 17. 7. 2019 • 16:58
13
Zobrazit náhledy (13)
V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari V Brazílii vznikala falešná Lamborghini a Ferrari

Policisté v brazilské Santa Catarině uzavřeli dílnu, v níž vznikaly kopie italských supersportů od Ferrari a Lamborghini.

V době zásahu policisté uvnitř našli osm rozdělaných replik i znaky zmíněných automobilek. Podle zpráv z brazilských médií auta vznikala na objednávku z různých použitých dílů a nepříliš kvalitních materiálů.

V jednom voze například policisté našli motor z Chevroletu Omega (bohužel nevíme, ze které generace, pokud z té nejnovější, vyráběné do roku 2011, pak jde o 3,6litrovou V6).

Cena hotových aut se pohybovala mezi 180 až 250 tisíci brazliských realů, což je asi 1 až 1,5 milionu korun.

Policie se prý na dílnu zaměřila už před dvěma měsíci, kdy obdržela podezření od advokátní kanceláře v São Paulu, jež zastupuje automobilky Ferrari a Lamborghini. Obě společnosti totiž mají speciální tým, který se zaměřuje na výrobu kopií svých supersportů.

Dílnu zřejmě provozovali otec a syn, oba přitom policistům tvrdili, že auta jsou legálními prototypy. Policie nyní také zjišťuje, kolik kopií už v dílně vzniklo.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku