Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Mansory udělali z třídy G kupé. Gronos Coupé EVO C vznikne v počtu 8 kusů

Jan Zajíc Jan Zajíc 23. 2. 2023 • 15:11
30
1
Zobrazit náhledy (30)
Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C Mansory Gronos Coupé EVO C

Společnost Mansory se chlubí dalším divokým autem. Jmenuje se Gronos Coupé EVO C a jde o výrazně upravený Mercedes-Benz třídy G.

Kromě nápadného body kitu představuje největší změnu odlišný počet dveří. Vůz má totiž o jeden pár dveří méně. Konverze na kupé samozřejmě nebyla jednoduchá, v Mansory navíc nepoužili řešení v podobě zavaření zadního páru dveří a zahlazení spár.

Místo toho "géčko" nejprve zbavili všech dveří, následně posunuli B-sloupek dozadu a zvětšili přední dveře - ty jsou tedy delší než původně. Dveře se navíc otevírají proti směru jízdy, což si vyžádalo nové řešení mechanismu otevírání a zavírání. Místo zadních dveří pak přišel zcela nový díl karoserie. Úpravce zdůrazňuje, že konverze nemá žádný vliv na bezpečnost.

Video se připravuje ...

Mansory dále upozorňuje na speciální lakování, o jehož vlastnostech si uděláte nejlepší představu z fotografií v galerii. Doplňky karoserie pak zahrnují například střešní spoiler, střešní světelnou rampu, nové nárazníky či odlišnou přední kapotu. Čtyřiadvacetipalcová kola obouvají pneumatiky o rozměru 295/30.

O pohon se stará dvěma turbodmychadly přeplňovaný zážehový osmiválec o objemu 3982 kubických centimetrů naladěný na 900 koní a 1200 Nm. Podle Mansory vůz akceleruje z klidu na stovku za 3,3 sekundy a rozjede se až na 250 km/h, kdy zasáhne omezovač.

Firma plánuje postavit pouhých 8 exemplářů, každý z nich si zákazník může nakonfigurovat podle vlastního vkusu. A to se týká nejen vnějšího designu, ale i interiéru. Mansory tvrdí, že splní v podstatě jakékoli přání v oblastech materiálů, barev nebo prošívání. Zajímavé ovšem je, že kvůli zajištění lepšího přístupu k zadním sedadlům musel být zvětšen rozsah posunu předních sedaček. Vzadu pak zájemci mohou mít dvě samostatná křesla.

Zákazníci si také mohou připlatit za pancéřovanou verzi. Cenu přestavby Mansory neprozrazuje.

Doporučujeme

Témata
24. 2. 2023 07:54
Suicide doors
Jj, suicide doors mají ten název od toho, že nemají žádný vliv na bezpečnost :-)