Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Rusku zahájili výrobu luxusního vozu Aurus Senat. Známe i cenu

ČTK ČTK 1. 6. 2021 • 09:36
71
31
Zobrazit náhledy (71)
Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Sedan Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat

Rusko spustilo sériovou výrobu luxusního sedanu Aurus Senat, který podpořil prezident Vladimir Putin.

Cena vozu považovaného Kremlem za prestižní projekt bude začínat na 18 milionech rublů (5,1 milionu Kč), uvedla agentura Reuters.

Rusko představilo plány na výrobu vozů Aurus v roce 2013. Vůz pomohl propagovat Putin, když se v roce 2018 tímto modelem svezl při své inauguraci do funkce prezidenta na nové šestileté období.

"Je to skutečně kvalitní automobil, který splňuje světové standardy," řekl Putin na videozáznamu při zahájení výroby.

Výroba sedanu byla spuštěna v závodě Ford Sollers ve městě Jelabuga v Tatarstánu. Letos by mělo z montážní linky sjet asi 350 vozů Aurus, oznámil ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. V budoucnu by se mohla výroba zvýšit až na 5000 vozů ročně v různých konfiguracích, napsala agentura DPA.

Generální ředitel Aurusu Adil Širinov uvedl, že zhruba 70 procent vozů bude určeno na vývoz. Na počátku se chce Rusko zaměřit především na Blízký východ a Severní Afriku, v budoucnu také na Čínu, Latinskou Ameriku a Evropu. Podle výrobce je připravena také varianta s vodíkovým pohonem.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
3. 6. 2021 10:54
Re: Pak, že
Vesta je na ruské platformě, má ruské motory a převodovky :-)

A pokud je předek Senatu shodný s 300C, fakt bystě měli skočit k očnímu a vrátit řidičiky, protože můžete být nebezpeční okolí, to je totiž dost závažná oční vada.

úplně jiné masky, grille, jiný klon nárazníku atd.....to že něco má trošku podobná světla, není klon 300C :-) :-)

To JAKO SORRY!
Avatar - Ozzman
2. 6. 2021 16:59
Re: Pak, že
Je to sprosta kopie , Dinar ma pravdu, rusove nikdy nic moc svebytneho nez kopie nepodtavilia nebo to bylo zoufale nekonkurenceschopne a osklive . Jedina Vesta vypda k svetu a taky vime, proc :D
Avatar - JFK
2. 6. 2021 14:26
Re: bojkot?
Jaká propagace? Jako nezávislé info o automobilovém světě je propagace dle toho, odkud je výrobce?
2. 6. 2021 09:40
Re: Vyzerá to
Vidím to dost podobně. Na druhou stranu alespoň zaplatili Porsche aby to mělo důstojnou techniku.
Avatar - petr petrumr
1. 6. 2021 19:46
Re: Rusofil, ruskej troll,
němci a rusáci nás rabovali, tak asi stejná verbež dlouho se hledali až se našli.