Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vaculík o zimní naftě: Od kdy ji tankujeme? A jak funguje po smíchání s letní?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 11. 2022 • 19:19
25
27
Zobrazit náhledy (25)
Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě TUKAS TUKAS Texaco Robin Oil PAP Oil MOL KM-Prona KM-Prona

Technický expert Martin Vaculík rozebírá téma zimní nafty. Co byste o ní měli před začátkem sezony vědět?

V rámci projektu Inflační brzdy jsme dali dohromady řadu zajímavých rad a informací pro motoristy. Na velkou část témat se zaměřil oblíbený technický specialista Martin Vaculík. Nejinak je tomu i nyní, kdy přišla řada na zimní naftu.

Zimní nafta je každoročně zajímavé téma a chodí nám na něj do emailové schránky pěkná řádka dotazů. Martin Vaculík ve svém videu pod článkem odpovídá hned na několik otázek českých motoristů, které se zimní nafty týkají. 

Video se připravuje ...

Video je tradičně plné technických podrobností, na které jsme od Martina Vaculíka zvyklí. Pokud chcete upozornění na jeho nová videa dostávat včas, nezapomeňte sledovat náš instagramový účet @auto.cz, kde pravidelně zveřejňujeme upoutávky. Ale teď už nebudeme zdržovat a přejeme příjemnou zábavu!

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Doporučujeme

Témata
14. 11. 2022 14:46
Petrolej
Šlo by si naftu "naaditivovat" přidáním petroleje?
14. 11. 2022 14:44
Re: Opakování je matka moudrosti
Každý den jsem v kontaktu s Němci a spousta z nich mi řekla, že topí "naftou". To je ta zaostalá půlka světa? :-)
9. 11. 2022 10:01
Re: Re: letni nafta, zimni nafta, mocovina
Sorry, ale to jsou fakt hrozné kecy. Jako uživatel dieselu s močovinou opravdu nevím co je tankovat močovinu, páč to dělá servisák s výměnou oleje. Nikdy nevím kdy auto regeneruje, nikdy to neudělá po delší jízdě na pumpě, opravdu nemusím bezcílně jezdit abych regeneroval... Prostě kdybych se nezajímal, tak o tom nevím.
8. 11. 2022 18:05
Re: Zimní nafta
Tady je v oblibě Vaculíka kritizovat a pindat o tom, jak tomu nerozumí... ale faktická připomínka nepadna žádná, protože ti kritici tomu rozumí úplnou... renault ;-)
8. 11. 2022 18:04
Re: Opakování je matka moudrosti
No, jede to. Ale pak vyzkoušíš to samý v benzínu a máš jasno (teda nevím jak u Audi:)