Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ve středních Čechách pozor na novou policejní Škodu Superb s radarem!

ČTK ČTK 18. 8. 2021 • 15:40
15
15
Zobrazit náhledy (15)
Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi

Středočeská policie začala v těchto dnech využívat první vůz Škoda Superb v barvách policie, který je vybaven radarem. Vůz umí měřit okolo jedoucí auta za jízdy, dosud tuto funkci měly pouze vozy v civilním provedení.

Jde o první označený policejní vůz s měřičem rychlosti v České republice, další začne brzy sloužit v Pardubickém kraji, do budoucna se počítá s jejich rozšířením, řekli dnes novinářům zástupci policie.

Radar byl nainstalován do jednoho z celkem 38 policejních Superbů, které si policie nově převzala. Všech 38 Superbů bude sloužit na silnicích v celé republice, pouze některé z nich budou vybavené radary. První vůz s radarem bude sloužit v rámci celého Středočeského kraje, kromě dálnic ho mohou řidiči potkat také na silnicích prvních i nižších tříd.

Podle ředitel služby dopravní policie Jiřího Zlého zavádí policie polepené vozy s radary v rámci vyvážení represivní a preventivní činnosti. "Vozidlo polepené bude vykonávat i preventivní činnost," řekl Zlý.

Podle vedoucího odboru metodiky a koordinace výkonu služby ředitelství služby dopravní policie Michala Hodbodě umí nový Superb měřit auta jak při souběžné jízdě, tak v protisměru, nebo vozy, které policejní vůz předjíždí.

Superb v barvách policie s radarem začne brzy sloužit také v Pardubickém kraji. Policie počítá také s dalším rozšířením radarů do označených vozů. "Je vyhlášené výběrové řízení na nákup vozidel s měřiči rychlosti," uvedl Hodboď. Kromě radaru mají nové Superby například i upravený polep na zádi vozidla, který obsahuje více fluorescenční barvy, aby byly vozy lépe viditelné na silnicích.

Související články

Témata
Avatar - Mikesus
19. 8. 2021 11:12
Re: Ano
to je pár lidí, co umí přečíst jen nadpis. to vůbec neřeš.
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2021 10:33
Na vychodnom slovensku
Pozor na sedeho leona
Avatar - KANKUNEN
19. 8. 2021 10:17
Re: Ano
U nás když někdo zpomaluje, tak se ho snažíme šetrným způsobem vytlačit z cesty, ideál je betonový mostek ve škarpě. Tak jak to dělají eMBéčka eRBéčkám.
19. 8. 2021 10:09
Tak
ve zpětném zrcátku je ta výbava v masce vidět. Je blbé že nové octy přišli o anténu na střeše jako má ten superb vedle
Avatar - KANKUNEN
19. 8. 2021 09:45
Re: jak poznat čerty s radarem ?
Mi to hlásí antiradar. Jen jednou to bylo u školy, jinak vždy široká rovinka.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud