Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ve Švédsku se ukázal šestikolový pick-up Volvo XC60. Víte, co je zač?

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 8. 2022 • 15:08
17
Zobrazit náhledy (17)
Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70 Volvo XC70

První generace Volva XC60 byla mimořádně úspěšným SUV. Víte ale, že existuje také jako šestikolový pick-up?

Právě tohle neobvyklé provedení se nedávno objevilo v ulicích Stockholmu, hlavního města Švédska. Ukázalo se v rámci akce Stockholm Cruising po boku rozmanité směsky především švédských, německých a amerických aut.

Asi tušíte, že třínápravový pick-up XC60 není oficiálním produktem automobilky Volvo. A máte pravdu, vytvořila ho společnost Dalbo Fordonsteknik ze švédského Högsäteru, která má s přestavbami různých vozů Volvo bohaté zkušenosti. Dělá z nich například právě pick-upy nebo přepravníky. Každý kus je přitom originál. Ukázky práce švédského úpravce si můžete prohlédnout v galerii.

V případě červeného šestikolového pick-upu XC60 samozřejmě na první pohled zaujme třetí náprava a výrazně prodloužená karoserie s "užitkovou" korbou. Dá se tak říct, že část karoserie - ta za zadním párem dveří - je v podstatě úplně nová.

Video se připravuje ...

Zadní partie ovšem evidentně pocházejí z běžné XC60, napovídá tomu nárazník i ta část zádi, která původně byla pátými dveřmi zajišťujícími přístup do zavazadlového prostoru. U pick-upu z nich zůstala jen část. Zajímavě pak vypadají také "uříznuté" světlomety.

Tak jak se vám tenhle šestikolový pick-up XC60 líbí?

Doporučujeme

Témata