Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Audi RS 3 Sportback – Nejostřejší z řady

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 1. 2011 • 17:21
27

Audi odhalilo podobu modelu RS 3 Sportback koncem listopadu, ale první vozy ke svým majitelům dorazí přibližně v polovině letošního roku.

Audi RS 3 Sportback svým vzhledem dává jasně najevo, že pod svou karoserií ukrývá výjimečnou techniku. Nový přední nárazník nese obří nasávací otvory. Rozšířené blatníky jsou vyrobeny z karbonu, k tomu se přidávají tradiční kryty zpětných zrcátek v provedení matný hliník, nástavce prahů a zadní difuzor.

Přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 l disponuje výkonem 250 kW (340 k).Omezovač otáček zasáhne při 6800 min-1, zatímco maximum točivého momentu 450 Nm je k dispozici napříč spektrem od 1600 do 5300 min-1.

Zatímco TT RS bylo zpočátku dostupné jen s manuální převodovkou, RS 3 Sportback dostane při uvedení na trh standardně sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic. Převodovka funguje v normálním nebo sportovním automatickém režimu a v manuálním s možností volby převodů pádly pod volantem.

Související články

Témata
6. 1. 2011 12:11
Re: potencialny zakaznik?
Na šotolině možná,ale kolik lidí po ní jezdí a kde?V běžným provozu bude audi lepší.
6. 1. 2011 12:07
Re: potencialny zakaznik?
NA
Avatar - white label
6. 1. 2011 10:04
Re: potencialny zakaznik?
Samozřejmě, že o pohodlném cestování u RS3 nelze příliš hovořit (s vyjímkou dokonale rovného asfaltu a režimu comfort), stačí se podívat na její rozměry pneu...
Avatar - white label
6. 1. 2011 10:00
Re: potencialny zakaznik?
Nikde nepíšu, žes tu "zatiahol" STi/EVO, proto má původní reakce nebyla na tebe. A taky jsem přece nepsal jen o interiéru, na ten jsi zbytečně debatu zúžil právě ty, s následným závěrem, že jej snad považuju za nejdůležitější věc vůbec, ale já tu nic takového nenapsal. Mohli jsme klidně podobně polemizovat o tom zrychlení, nebo pětiválci, nebo naopak o výhodách STi/EVO (třeba 4x4), bohužel se to tradičně stočilo ke zde tolik oblíbenému tématu o tom, že je kvalita interiéru naprosto nepodstaná (jak pro koho) a "olizují" ho jen příznivci koncernu a německé produkce vůbec. Chápu, že je to takové populistické téma, které se dá snadno a "vtipně" zlehčovat... a že třeba u toho zrychlení, už to jde podstatně hůř...
O žádných "super" výhodách jsem taky nepsal, dokonce jsem to ani nenapsal tak konfrontačně, jako výhody "o proti nim", ale aspoň vidím, jak si to překládáš/přizpůsobuješ...
Talkže ještě jednou, to samé, tentokrát pro tebe:
"Jasně, navíc za relativně slušný peníz dostaneš třeba zrychlení lepší, než má 911 Carrera S! (srovnej s STi a EVO), charismatický pětiválec, nebo prémiový interiér a zpracování..."
Avatar - Plautus
6. 1. 2011 01:44
Re: potencialny zakaznik?
Šmárjá...tragédia je diskutovať s ľuďmi ako si ty.
Uznávam, že sa dá stále pozerať aj len späť alebo prešľapovať na mieste, ale väčšinou by sa veci, človek i diskusia mali hýbať dopredu.
Ale nie je to pre mňa žiadna novinka, vedel som s kým idem do diskusie... Teda z tvojej strany to nie je diskusia, ale opätovne snaha o presviedčací monológ. EVO a STi som sem predsa nezatiahol ja, práveže som sa ohradil voči porovnávaniu tejto trojky. Na rozdiel od teba, ktorý si liboval v tom, akú "super" výhodu má RS3 oproti nim... Dobrú noc, príjemné a prémiové interiérové sny!
Články odjinud