Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Autíčko na dálkové ovládání umí jet přes 300 km/h

David Bureš David Bureš 13. 10. 2013 • 23:53
8
Rychlost 300 km/h u dnešních supersportů nijak zvlášť nepřekvapí, takto rychlé auto na dálkové ovládání ale ohromit dokáže.

Autíčka na dálkové ovládání si z dětství jistě mnozí pamatují, někteří si možná vzpomenou i na upoutané modely. Jeden takový model z přiloženého videa zvládne na klopené kruhové dráze jet rychlostí 330 km/h (250 mph).

Upoutané modely jsou připoutané ke středu kruhové trati pomocí drátu. Na rozdíl od známějších autíček na dálkové ovládání jeho „řidič“ nemá ovládání rychlosti nebo řízení takového modelu.

Během této jízdy zvládl aerodynamicky tvarovaný model překonat přetížení 91 G. Autíčko tak v době jízdy bylo 91krát těžší než v době klidu.

První upoutané modely vznikly ve třicátých letech minulého století, o pohon dnešních autíček se starají spalovací motory na methanol nebo nitrometan.

V USA dokonce funguje Americká asociace miniaturních závodních aut (AMRCA) pořádající závody takových modelů. Model Itala Gualtiera Picca s motorem o objemu 10 cm3 jel dokonce rekordní rychlostí 345 km/h.

Související články

Témata
3. 9. 2017 19:56
Autíčko
Tak to je něco neskutečného - až z toho jde strach, nedokážu si představit, že by s takovou věcičkou přišel náš syn. Naštěstí si vystačí s něčím jednodušším, moc chtěl autíčko, a tak jsme mu koupili toto [odkaz] .. je mnohem bezpečnější :-)
17. 8. 2017 19:17
Autíčko
Manžel takové autíčko má a teda nikdy se mi nezmínil, že by mohlo jet tak rychle. Na videu mají asi nějaký speciální model. Kupovala jsem mu ho k narozeninám a udělal si z toho s kamarády takovou tradici, že teď pořádají různé závody >:D Kupovala jsem v obchodě Drony RC - [odkaz] - tak když tak mrkněte, mají velký výběr a ceny jsou velmi příznivé :-)
13. 10. 2013 19:02
Ešte stále existujú neznáme novinky
To je fakt zaujímavá športová disciplína. Len by ma zaujímalo, či ten chlapík uprostred dokázal okolo tyče behať aj v rýchlosti 300 km/h. >:D
13. 10. 2013 14:25
Re: Opět velmi trefný nadpis
Co mi tím odkazem chceš sdělit ?

Myslíš, že nevím co znamená výraz dálkové ovládání ? Nebo to mělo jiný význam ? To ti nestojí za to připojit ke svému chytrému odkazu několik slov ?
13. 10. 2013 14:13
Re: Opět velmi trefný nadpis
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku