Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Driftovat se dá s čímkoliv! Co třeba s hasičskou tatrou?

David Bureš David Bureš 8. 1. 2017
23
Karlovarští hasiči dokázali, že se za volantem dokáží bavit. S hasičskou Tatrou 815-7 si vyzkoušeli jízdu bokem.

Zimní počasí odhalí dva druhy řidičů. Jedni najednou kvůli kluzké vozovce jedou pomalu a naprosto opatrně, protože by na sněhu nejraději vůbec neřídili, zatímco druzí využijí situace a v nějakém bezpečném prostředí, třeba na zasněžené letištní ploše, se chtějí aspoň trochu pobavit. Do té druhé skupiny evidentně patří i karlovarští hasiči, kteří si v rámci kondičních jízd zadriftovali s Tatrou 815-7.

Zábavná jízda na sněhu probíhala v rámci kondičních jízd na neveřejné ploše, tedy v bezpečném prostředí. Tyto kondiční jízdy jsou pro hasiče nutností, protože v rámci nich vylepšují své jízdní schopnosti, a to hlavně ve ztížených podmínkách. A právě jízda na zasněžené nebo zledovatělé vozovce se jim v zimním nečasu náramně hodí.

V rámci těchto jízd požárníci vedle zlepšování svých jízdních schopností trénují také součinnost s ostatními členy osádky, například při couvání nebo průjezdu zúženým profilem.

Co vám budeme povídat, karlovarských hasičům tak trochu závidíme. Naučí se něco nového a přitom se pobaví. Tahle škola hrou se nám líbí! A co vy, vyrazili jste v těchto dnech také někam na volné parkoviště nebo na letiště, abyste si natrénovali, jak si poradit se smykem?

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - speedfred
Pekny
speedfred
| 10. 1. 2017
niečo v štýle - chceš zábavu tak si priplať (uvažujem ale nad ním).
mám aj valník do 3,5t so zadkom a samosvor má v základe,s ním je vačšia zábava ako s bmw >:D
Pekny
ryccardo
| 10. 1. 2017
V tom případě to chce ještě samosvor. Ovšem BMW v rámci procesu trvalého zlepšování samosvor dělá jen do řady M zatímco E30 a tuším i E36 to měly celkem běžně. Inu to je ten pokrok.
Avatar - speedfred
Pekny
speedfred
| 10. 1. 2017
tak to patrím mezi tých šťastlivcov ,klasická ručka + zadný pohon.
Pekny
ryccardo
| 9. 1. 2017
To bych nekoupil ;-)
Drift
ryccardo
| 9. 1. 2017
No 5-6 let a má to konzistenci puku a přestane to držet, takže já gumy nijak extra nešetřím. Taky jsem je dřív vyhazoval ještě se vzorkem, protože byly tvrdý. To je radši sjedu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku