Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Ford Kuga boduje jednoduchou funkcí, na kterou většina značek zanevřela

Stanislav Kolman
Diskuze (44)

Dlouhodobější test Fordu Kuga je u konce, ještě před finálním rozloučením tu máme videopohled na multimediální systém a jednu kouzelně jednoduchou maličkost.

Jednotlivé funkce Fordu Kuga se ovládají prostřednictvím multimediálního systému Sync 3 s osmipalcovou obrazovkou uprostřed. Jak se můžete přesvědčit ve videu výše, zkoušený kousek je vybavený digitálním přístrojovým štítem i head-up displejem promítajícím klíčové informace o jízdě na přídavné sklíčko. Proč tedy na někoho může kabina působit oldschoolově?

Důvodem mohou být některé tvrdší materiály kolem pracoviště řidiče, také jsme si v poslední době zvykli na kvalitnější obraz infotainmentu. Na druhou stranu je jeho prostředí intuitivní a samotný chod svižný. V neposlední řadě si můžeme všimnout samostatného panelu pro nastavování teploty s nespočtem tlačítek. To v dnešní době, kdy většina výrobců schovává funkce do dotykové obrazovky, možná působí zastarale, z uživatelského hlediska si však takové řešení chválíme o poznání víc.

A v neposlední řadě je tu ještě jedna kouzelně jednoduchá funkce týkající se adaptivního tempomatu. Ale nebudu předbíhat, všechno podstatné už se dozvíte ve videu. Přejeme příjemnou podívanou a nezapomeňte, že včasná upozornění na nová videa najdete na našem instagramovém účtu @auto.cz.

Stanislav Kolman
Diskuze (44)

Doporučujeme

Avatar - Mikesus
22. 12. 2021 23:30
Re: Jak bez toho mohu žít???
No já si radši nastavím ten tempomat a v případe potreby vypnu. Nez se pak divit, že mi to nezrychluje při objiždění auta
22. 12. 2021 21:44
Re: Jak bez toho mohu žít???
No k čemu. Když mas auto s neadaptativnim tempomatem, nemusíš cumet na tacho a auto jede a nemusíš brzdit, nemusíš zrušit funkci tempomatu, proste sundas nohu z plynu
Avatar - petr petrumr
22. 12. 2021 20:31
Re: Jak bez toho mohu žít???
nejhorší je na tom to, že ty si myslíš, že toyota neumí vypnout spalovák za jízdy, já píši něco o poskakování.?...ano i na to poskakování je ten adaptivmí tempomat. Dochází ti frajeření? Jaký moderní auta to zvládnou bez elektromotoru? To nahodí spinakr, nebo jak se budou pohybovat, když zastaví spalovák? Beru nazpět tu mateřinku, tam to dětcka co neznáš vědí, jdi do jeslí.
Avatar - Mikesus
22. 12. 2021 16:14
Re: Jak bez toho mohu žít???
A on navíc tempomatem (páčkou tempomatu ) brzdi. To klasika neumi.
Takze ano, ovládat se dá oboje, jen klasika je v reálném provozu nepoužitelná.
Jezdil jsem současně s oběma, tedy diesel s obyč tempomatem a hybrid s obyč tempomatem. A rozhodně v porovozu to s hybridem šlo a využíval jsem, s klasikou by to teoreticky šlo taky, ale tím že nebrzdí tempomatem ( hybrid rekuperuje ), tak v reálu to nešlo použít. A tam kde by to šlo použít ( dálnice, několikakilometrové plachtění před obcí a zdržování provozu ), tak bylo pohodlnější a bezpečnější ten tempomat prostě vypnout.
Avatar - Mikesus
22. 12. 2021 14:48
Re: Jak bez toho mohu žít???
Naštěstí teď omezovač nemám, takže zbytečně tlačítko nepřekáží na volantu.