Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Honda Jazz jde sedmkrát přes střechu, řidič odejde po svých

David Bureš David Bureš 14. 3. 2013
14
Bezpečnost aut se v minulých desetiletích výrazně zvýšila. Nehody, které by dříve byly smrtelné, už nemívají tak velké následky.

Důkazem zvyšující se bezpečnosti automobilů je i přiložené video. Řidič, který se sedmkrát převrátí přes střechu ve své Hondě Jazz, totiž z hrůzostrašné nehody odejde po svých.

Celou nehodu způsobil smyk, který malé MPV japonské značky dostalo na kluzké dálnici. Než se točící se vůz zastavil, byl už mnoho desítek metrů od dálnice. I přes mnohé zdeformované části si Jazz vcelku dobře udržel svůj tvar, díky čemuž ochránil posádku.

V nárazových zkouškách Euro NCAP mimochodem minulá generace Jazzu (na některých trzích prodávaná pod označením Fit) obdržela podle tehdejších pravidel čtyři hvězdy. Ve výsledcích crash-testu se tehdy psalo, že karoserie Jazzu vhodně zachovala prostor pro přežití. V případě bočního nárazu však posádka byla vystavena vyšším zatížením hrudníku.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Ronault.
to je dôkaz bezpečnosti?
Ronault.
| 15. 3. 2013
:yes:
to je dôkaz bezpečnosti?
mikinko
| 15. 3. 2013
podĺa mńa nie celkom.... takéto nehody bez zrážky končia zvačša bez ťažkých poranení. Väčšina smrteľných nehôd je pri zrážke s iným autom, stromom.... pri kotúľaní sa a súčasne pohybe vpred nepôsobí hlavná sila na strechu priamo zhora-nadol.
Dovolím si povedať že takto by skončil dobre aj v tej Felicii.

Avatar - TeeJay
Real life safety
TeeJay
| 14. 3. 2013
Ano, tohle je ukázka toho, jak funguje bezpečnost auta v reálném životě, když se auto nestaví jen na hvězdičky, ale tak, aby bylo opravdu bezpečné.

Jako teď - IIHS v USA zavedlo novou metodiku čelního nárazu s menším, než 40 % přesahem. Jediný kompakt, který obstál, aniž by na to byl připravovaný, byl Civic.
Avatar - Choochoo
Cha
Choochoo
| 14. 3. 2013
Když jenom to >:D
Avatar - gld
Cha
gld
| 14. 3. 2013
Prestala by natáčať kamera.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku