Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Nabourat Lamborghini Diablo bolí, majitel to bere s humorem

Jan Mička Jan Mička 6. 10. 2013 • 17:21
24
Je úplně jedno co řídíte, pokud své auto milujete. Musíme ale uznat, že bychom se v kůži tohoto chlapce ocitnout nechtěli.

Rob Dahm je od pohledu sympatický chlapík, který své Lamborghini Diablo bezmezně miluje. O každodenním soužití s legendárním hypersportem dokonce natočil informačně obsáhlé video, což majitelé podobných aut moc často ve zvyku nemají. Co však dělat v případě, když svého miláčka nabouráte? Rob se se situací srovnal jako chlap. V duchu hesla "nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř" natočil humorné video, kterým smutnou situaci vylíčil.

Rob nešťastnou situaci ve videu vysvětlil. Nový asfalt pokrytý vrstvou vody není pro těžko zvládnutelný hypersport zrovna ideální podklad. Pokud tedy nejste Stig. Celkem nevinně vypadající ťukanec se pak může docela prodražit.

V tomto případě vyjde oprava zhruba na 25.000 dolarů, pokud tedy nepočítáme práci. Výrobce totiž nezajímá, že chcete koupit pouze jeden brzdový kotouč. Prodávají se v sadě pro všechna kola za cenu zhruba 11.000 dolarů. 4.000 slupne oprava disku a zavěšení, přibližně 10.000 dolarů stojí karbonový přední nárazník a blatník. To je při ceně 130.000 dolarů za Diablo z roku 2001 docela rána, ale v tomto případě jsou peníze vedlejší.

Podívejte se i na druhý příspěvek, ve kterém Rob přibližuje každodenní soužití s legendárním Italem.

Témata
Avatar - JDM
8. 10. 2013 12:59
Re: 2Berenika
>:D >:D ty si opravdu zvláštní stvoření >:D
Avatar - šmoula nešika
7. 10. 2013 18:12
Re: 2Berenika
Vzal jsem to na jednom z největších a nejnestrannějších webů o autech v ČR, s odkazy na nejvěhlasnější evropské auto-weby. ;-) Těžké kovy se podařilo téměř vymýtit zavedením katalyzátorů a bezolovnatého benzinu nějakého čtvrt století nazpátek. Saze u dieselů jsou, pravda, problém. Dnes se to řeší common-railem, vstřikováním, které nepatří k nejhospodárnějším z hlediska běžného provozu, ale filtry pevných částic (sazí) si s ním vcelku rozumí. Inteligentní člověk, jež nalítá 150 000 km ročně, jeho údržbu určitě zvládne. Staré diesely vypouští saze, které nejsou zas tak škodlivé, ty mladší ovšem mají jemnější spaliny, a ty dokážou v plicích napáchat pěknou neplechu. Proto ty filtry, bohužel ne vždy to bylo spolehlivé. A čeští koumáci umí filtry vykuchat tak, aby ŘJ nic nepoznala. Je to prasárna, auto s filtrem víc kouří, nějaké saze přidělá i i EGR, určené k likvidaci oxidů dusíku... Ale někteří lidé tu neudržitelnou potřebu jezdit dieselem prostě mají. Jinak azbest v brzových čelistích už taktéž delší dobu není. Jak jsem již napsal, oxidy dusíku likviduje EGR, které ale nutně musí ubírat i z účinnosti motoru. Oxid dusičitý je spolu s oxidem uhličitým hlavními složkami výfukových plynů po průchodu katalyzátorem. Rozkládat se dá ještě AdBlue, kterému jsem věnoval pár řádků svého blogu: [odkaz]

Možná budeš jednou z těch vědátorů, co jsou tučně placeni za výzkumy o globálním oteplování pro EU a ekology. A pak tě asi chápu. Ale jestli ti nejde o prachy, seš trochu vedle, teda alespoň za mě. S tou elektřinou - nebylo by inteligentnější než mudrcování nad tím, co je tu teď, dívat se do budoucna a pracovat třeba na vývoji TOKAMAKU? Nežijeme v Rakousku, Švýcarsku a ani v Kanadě, kde se elektrika dělá v hydroelektrárnách, ale v Čechách. Lidé z Mostecka mi vypráví, v jak hrozném stavu měli před lety vlasy, to podobné Ostrava. Udělali jsme za poslední léta velký krok, ale stále se ještě musíme učit elektřinu vyrábět opravdu ekologicky, než budeme moci říkat, že auto na elektřinu je lepší než auto na fosilní paliva. Ta představa velké lodi s vestavěným tokamakem je pěkná. Rozhodně lepší než mraky spálené nafty za den za velké město plné aut, s tím, že to odskáčou auta. Jde o to nezkoumat současnost, ale hledět do budoucna.
Avatar - šmoula nešika
7. 10. 2013 15:49
Re: JEDOVATÝ DIESEL
TV NOVA, tak to jsme doma... Smutný příběh, ale jemné saze se daří úspěšně likvidovat. [odkaz]
Avatar - šmoula nešika
7. 10. 2013 15:42
Re: NAROVINU PATŘÍ MU TO
Emise a ztráty:
Ropa: zpracovaní, spalování, fosilní palivo
Elektřina z uhlí (v ČR nejrozšířenější): výroba a výměna baterek, spalování uhlí, distribuce do zásuvek, ztráta energie z baterie při nízké teplotě, fosilní palivo

Nějak zásadně ekologičtější mi to tedy opravdu nepřijde.
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
7. 10. 2013 10:59
Re: 2Berenika
A proč bych to měla jako dělat? Kvůli jednomu tupounovi s IQ pod 100?? V Čechách žije 10 mega lidí, z toho 6 mega dospělích z toho 1 mega majetných s IQ nad 100. Na ty se zaměřím a dál si budu jezdit se svou TESLA MODEL S [odkaz] do Čech na výlety, za přátely, za klienty, do měst i na hory. No a těch zbýbajíchích 5 mega včetně tebe zatím nechám svémů osudu, možná lepší vás vynechat rok dva počkat na mladší generaci až doroste. Do tý doby se zdraží, sníží kupní síla obyvatelstva obzvláště nižší třídy a možná že se toho lesního sporťáku opravdu dočkáš >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud