Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Nejlepší auto za rozumné peníze podle Martina Vaculíka

Ondřej Lilling Ondřej Lilling 13. 4. 2019
36
67
Zobrazit náhledy (36)
Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo Fiat Doblo

V posledním videu jsme vám ukázali to absolutně nejlepší auto podle Martina Vaculíka. A jak vypadá nejlepší auto pro člověka, který moc peněz nemá?

Jaké je nejlepší auto podle Martina Vaculíka už dobře víte. Je to Toyota Land Cruiser 100, ideálně s logem Lexus. Těch je ale v Evropě pomálu a nestojí zrovna pár korun. Jaké je tedy podle Martina nejlepší auto pro člověka, který moc peněz nemá? Možná budete hodně překvapení, ale je to Fiat. Konkrétně Fiat Doblo.

Martin ho doporučuje i kvůli tomu, že se automobilce podařilo přestát minulé doby bez problémů s motory, které trápí jiné automobilky. Motor 1.4 T-Jet je silnou stránkou auta, využívá nepřímé vstřikování v kombinaci s přeplňováním, takže netrpí na řadu problémů (karbonování sacích kanálů, ředění oleje benzinem atd.) známých u konkurenčních motorů.

Ve videu uvidíte verzi Maxi s prodlouženým rozvorem. Její volba hodně záleží na prioritách, obětovat budete muset trochu obratnosti, protože rejd předních kol je zákonitě stejný. Pozitivně hodnotí Martin také ovládání auta, včetně dobré pozice za volantem. Řadící páka je blízko volantu, řízení je příjemně strmé a pochvalu si zaslouží také odezva motoru. Velkou výhodou oproti jiným kompaktním dodávkám je víceprvková zadní náprava.

Nebylo to však bez výhrad, tlumiče navzdory nízkému nájezdu hodně mlátily. Vysvětlení přišlo po zvednutí auta na zvedáku, Fiat očividně ušetřil a použil nekvalitní tlumiče. Italskou pověst potvrzuje komplikovaný přístup pro výměnu oleje a jeho filtru, který znesnadňuje základní údržbu auta. Navzdory tomu Fiat Doblo patří mezi nejoblíbenější auta Martina Vaculíka. Proč, to už se dozvíte ve videu.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Re: Minela jako prase
kynymo
| 19. 4. 2019
Skutečné rozdíly Doblo / Combo by mě zajímaly. V servisu mi říkali, že je to jenom ve znaku na kapotě a volantu, jiné masce a předním nárazníku. Ale máme Combo '16 a tlumiče nebouchají, tak nevím... jinak sedadla se liší podle výbavy, myslím si, že ve značkách rozdíl není, jsou fiaťácky měkčí i v nejvyšší specifikaci Opla. Co se pozice za volantem týká, je to jednoznačně nejlepší auto v této kategorii pro vyšší postavy. Možná i proto se panu Vaculíkovi líbí. Fandím mu, vnesl do české motoristické žurnalistiky nový vítr.
Re: prumer kol
kynymo
| 19. 4. 2019
Máš pravdu. Kola vypadají malý, ale dá se to trochu nahnat vyšším profilem pneu v souladu s TP. A taky je to možná tím, že auto je prostě větší a objemnější než konkurence v tomhle segmentu.
Dík za kvalitní recenzi
Petr Veverka
| 16. 4. 2019
Jsem rád, že kromě tištěné podoby vzniká i tento formát. Články p. Vaculíka si vždy s chutí čtu jak ve SM, tak ve Speciálu SM. Svojí technickou hloubkou jsou na míle před jinými periodiky. Co zde nazaznělo je, jestli špatnými tlumiči trpí i technicky spřízněný opel combo? A že existuje celkem rozšířená verze T-jet CNG, jak je zrovna tato na tom se spolehlivostí?
Re: Re: Re: Souhlas
milan3
| 16. 4. 2019
Ano, auta kupujeme na základě vlastní zkušenosti! :-) Proto už nerisknu Ford, Renaul, Opel ani Škodu. :-) V garáži stojí Tipo 1,4Tjet s LPG, žena má 500l s amosferickou 1,4 a kupodivu čtyválec, no a ve Firmě Fiaty Dobló. :-)
Fiat Doblo
Jan tverek
| 16. 4. 2019
Pane Vaculík velmi pěkná recenze,je již opravdu velmi málo lidí,kteří umějí udělat přínosnou a technicky zdatnou recenzi,vaše recenze čtu velmi rád,protože jsou objektivní zároveň vtipné a mají velmi dobrý technický základ.Jste člověk na svém místě ať se vám daří. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku