Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Renault Mégane Grandtour – Prohlídka exteriéru i interiéru

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 3. 2009 • 21:27
51
Automobilka Renault představuje na autosalonu v Ženevě karosářskou variantu aktuální řady Mégane, kterou je praktické provedení kombi, navazující na vloni představený hatchback a kupé.

Nový Renault Mégane narostl do délky na 4.558 mm a je tedy o 263 mm delší než pětidveřový hatchback, zatímco šířka je shodná – 1.808 mm. Za zadním víkem se skrývá 524 l zavazadlového prostoru, po sklopení zadních sedadel je k dispozici až 1.595 l.

Co se týče podvozku, oproti kupé a hatchbacku se neudálo nic nového, vpředu najdeme klasické vzpěry McPherson, vzadu jednoduchá vlečená ramena. Díky delšímu rozvoru (2.702 mm, o 62 mm více než hatchback) je zaručena jízdní stabilita i odpovídající prostor uvnitř. Elektrický posilovač řízení byl upraven tak, aby řidiči poskytoval lepší zpětnou vazbu od předních kol. Samozřejmostí je bohatá paleta pohonných jednotek.

Doporučujeme
Autosalon Ženeva: Renault Mégane Grandtour – První dojmy

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
7. 3. 2009 16:38
Re: Milý Petto!
Těšte se (dokud to jde) ... já "slyšela" jsem (NEtuším zda je to "kachna" či "únik tajných informací"), že Renault se všemi většími vozy KONČÍ. :no:
Žádná další Laguna již NEbude (výroba bude ukončena "do roka a do dne", no možná "do dvou let a dvou dní" ...) a stejný osud potká i Espace a Vel Satis (vyrábí se vlastně ještě? ..)
A Renault bude do budoucna JEN v segmentu MALÝCH aut a ... řekněme Fiat(u) konkurovat ...
VY působíte jako "renaultfanda" - CO o tom víte?!? Nepovíte? ;-)
7. 3. 2009 15:12
Teším sa z nových Renaultov
Nové generácie naozaj stoja za to. Laguna to začala a Megane so Scenicom v tom pokračujú. Nový dizajn je fakt vydarený, spracovanie a materiály sú na najvyššej úrovni, a skok oproti predchádzajúcim generáciám je skôr dvojgeneračný. Teším sa na prvé jazdy, krátky Megane mám už odskúšaný. Môžem len vrelo odporučiť. Tý čo vyžadujú viac priestoru nech volia Grandtour alebo Scenica. Najviac na mäkko som ale z nového Grand Scenicu, absolútne najkrajšie auto v segmente. Renault :yes:
7. 3. 2009 14:54
Re: VELKÁ TŮRA
Väčšieho trapáka na fóre som ešte nenašiel. Už ani nevieš ako by si obhájil VW koncern. Faktom je že nemáte najkrajšie autá. Každý si kúpi to čo uzná za vhodné, niekto siahne po VW niekto po inej značke. Megane Grandtour je proste pekné auto a neriešim to ďalej.
6. 3. 2009 09:01
Re: VELKÁ TŮRA
Ako vidím, stále ti nedošlo, že X6 si naznačil kombíkom Ty sám a nikto viac... >:-[]
6. 3. 2009 08:59
Re: Krasavec
Pod toto sa rád podpíšem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud