Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Renault Zoe – Elektrický hatchback pro sériovou výrobu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 3. 2012 • 06:09
2
Mezi novinky francouzské automobilky Renault se v Ženevě zařadil i elektromobil Zoe, který zde měl premiéru ve své produkční podobě.

Renault Zoe představuje kompaktní pětidveřový hatchback, který přímo vychází ze stejnojmenného konceptu z roku 2010, od nějž se liší jen v detailech. Mírně upravena byla spodní část přední i zadního nárazníku, hlavní světlomety i koncové svítilny mají novou grafiku a nový design mají kola. Nejzásadnější změny postřehnutelné pouhým okem představují masivnější rámy dveří i víka zavazadlového prostoru.

Sériový Renault Zoe má karoserii dlouhou 4.084 mm, širokou 1730 mm a vysokou 1568 mm. Rozvor náprav má dlouhý 2588 mm, rozchod kol má vpředu 1506 mm a vzadu 1489 mm.

K pohonu slouží elektomotor s výkonem 65 kW (88 k) a točivým momentem 220 Nm. Elektrickou energii dodávají lithium-iontové akumulátory s kapacitou 22 kWh. Čtyřmetrový hatchback je schopen dosáhnout maximální rychlosti 135 km/h a na jedno nabití ujede podle automobilky až 210 km, i když samotný Renault dodává, že v závislosti na podmínkách se může dojezd zkrátit na 150 nebo i 100 km.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

ZOE
| 15. 3. 2012
Ve skutecnosti je ZOE zase o kousek dal, napr ma oproti Leafu mensi spotrebu kWh/km.
ZOE
| 15. 3. 2012
ZOE vyzerá skvelo. Som presvedčený, že bude mať veľa spoločného s Nissanom Leaf a musím priznať, že aj napriek mojim prvotným odporom voči Leafu som mal možnosť sa v ňom previesť a to prinútilo môj názor zmeniť. A ak Renault použil na ZOE platformu alebo nejaké technológie od Nissanu, bolo by to fajn. A vôbec by som sa nečudoval ak by tomu tak bolo. Niektoré dizajnové riešenia ZOE dokonca Leaf pripomínajú. No každopádne som zvedavý ako sa tomuto autu bude viesť...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku