Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Víte, že zvuk Chargeru z Rychle a zběsile pochází z jiného motoru? A podívejte se rovnou na ukázku z nového dílu

Jan Zajíc Jan Zajíc 30. 1. 2020 • 12:23
17
15
Zobrazit náhledy (17)
Dodge "Maximus the Ultra Charger" Custom Dodge "Maximus the Ultra Charger" Custom Dodge "Maximus the Ultra Charger" Custom Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger

V květnu by do kin měl zamířit devátý díl série Rychle a zběsile. A na světě už je první ukázka. 

Zvláštní však je, že nejde o oficiální trailer, toho se dočkáme až v pátek 31. ledna. V tomto případě se tedy jedná o jakousi upoutávku na delší upoutávku. Zvláštní.

I proto od první ukázky nečekejte převratné informace, vidíme vlastně jen Dominica "Dom" Toretta, samozřejmě v podání Vina Diesela, v roli starající se hlavy rodiny kdesi na nějaké farmě. Prostě idylka, která jistě nebude mít dlouhého trvání.

V ukázce pak nechybí ani záběr na slavný černý Dodge Charger, který odpočívá ve stodole.

Mimochodem, na YouTube se nedávno objevilo video od Craiga Liebermana, jednoho z producentů původního filmu, které se věnuje právě tomuto Chargeru a autor v něm prozradil řadu zajímavostí. Pro natáčení vzniklo pět exemplářů, z toho tři se používaly ve scénách s kaskadéry a dva byly potřeba k natočení legendární "závodní" scény s Toyotou Supra. Této části se Lieberman věnuje pečlivě a například popisuje, jak se rodila pasáž, při níž Charger i Supra málem srazí vlak.

Asi nejzajímavější informace se však týká motoru a jeho zvuku. Lieberman prozradil, že jen v jediné scéně diváci mohou spatřit skutečný motor černého Chargeru, jak byl pro film vymyšlen. Konkrétně jde o chvíli, kdy Dom ukazuje svoje auto Brianovi O'Connerovi ve své garáži.

Štáb si totiž motor, který postavila firma Chuck Taylor Racing Engines, jen vypůjčil a po natočení této scény ho vrátil. A ve filmu navíc ani není jeho skutečný zvuk, do snímku se dodatečně vložil zvuk z jiného motoru. Sice šlo také o V8 HEMI, ale bez kompresoru. Jeho typický "jekot" tak ve filmu chybí.

Jak už bylo poznamenáno, devátý díl zamíří do kin v květnu. Objevit by se v něm měly osobnosti jako Cardi B, Michael Rooker, Helen Mirren a Charlize Theron. A kromě Chargeru bychom se měli dočkat i oranžové Toyoty Supra - tentokrát ovšem té nové.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
31. 1. 2020 16:03
Re: Americke plecky
Kolik stojí Charger v sérii, ne nemusíš se namáhat, V8 Charger HEMI má Auto Outle za 1 070 000 Kč..a kolik stojí 400 konové RS Audi .

Pak můžem něco začít srovnávat.

Ten CT6-V si viděl s V8 DOHC? 550 HP? To je co? To není moderní?
Nebo 405 koní z V6 twinturba taky ne? Podvozky má Cadillac jedny z nejlepších, to ti řekne i webpaja který jinak nic z amerik nechválí, ale tady ti řekne že podvozky sou kvalita. To platí i o již nevyrábněých ATS-V a CTS-V.
Mustang v provedení Shelby je taky špička, nobá Corvette bude určitě taky bomba.

Poovnávvat základní Charger za Mega s něčím za 2,5 je těžce mimo...

Takže?
31. 1. 2020 07:31
Re: Americke plecky
uz se opakuju, ale "zkus si vyrabet auta v zemi, kde je vetsina cest tisíc km rovně, benzín stojí kulový a betonove cesty jsou naprosto dokonale".
nicmene co se tyce zvuku, tam se na US kary nic nechyta...
31. 1. 2020 07:29
Re: Americke plecky
Holden to je strasne. nicmene v takovych pripadech zvyknem povedat "ucet sveti prostredky":)
31. 1. 2020 03:38
Re: Americke plecky
to neni nic narodnostniho ty " strojarina na urovni bangladeza ". vas kdybychom si nevzali pod kridla tak na tom baranu jezdite jeste dneska
Avatar - Alf1k
31. 1. 2020 01:26
Re: Americke plecky
Bariku znám tě z diskuzí, co jsem si četl v době, kdy jsem tu ani nebyl registrovanej. Normálně bych nereagoval na dva automobilové radikály, kteří uznávaj jen to svoje, ale nemůžu spát tak to zkusím. Zkusím to objektivně.
Mám rád ameriky a dokážu uznávat povedenej model, kulturu a sound (v rodině se plánuje Demon) a mám z toho radost. Ale nakousnul jsi Audi, tak zkus odhlédnout na chvíli od všech elektronickejch serepetiček a běžných modelů, zášti a říct mi, že RS a modely z divize audi sport jsou plečky a že dostanou v sérii na *** od chargeru v sérii kdekoliv a kdykoliv. Ta samá otázka se vztahuje na M a AMG modely. Zkus to prosím normálně objektivně, chci zkusit jestli se s radikálama dá normálně bavit.. 😉

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud