Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Amarok a Ford Ranger budou sourozenci

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 3. 2019
38
7
Zobrazit náhledy (38)
Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok

Koncerny Volkswagen a Ford již dříve oznámily, že se pouští do spolupráce. Mezi její výsledky bude nejnovějších zpráv patřit i společný vývoj nové generace pick-upů Amarok a Ranger.

Vznik strategické aliance oznámily koncerny Ford a Volkswagen v červnu roku 2018. Obě strany podle oficiálních materiálů zkoumají projekty, na kterých by mohly vzájemně spolupracovat, nedílnou součástí strategie má být i kooperace na užitkových vozech.

První neoficiální informace o společném vývoji a následném výroby platformy pro novou generaci pick-upů Amarok a Ranger se objevily již v létě loňského roku. Tehdy bylo rovněž zmíněno, že cílem má být snížení nákladů na vývoj, výrobu i zvýšení konkurenceschopnosti zástupců obou značek.

Podle nových informací, zveřejněných Automotive News Europe, došlo nyní k podpisu první smlouvy o společném vývoji nástupců aktuálních generací modelů Amarok a Ranger zástupci koncernů Volkswagen a Ford.

Nová generace modelu Amarok má díky tomu sdílet platformu s pick-upy Ranger značky Ford. Tento krok může automobilce Volkswagen pomoci s výrazným snížením nákladů na vývoj nového pick-upu.

Pick-upy Ranger a Amarok, vycházející ze společného vývoje se mohou údajně stát skutečností v polovině příštího desetiletí. Ford i Volkswagen pak mají do té doby své pick-upy nabízet v modernizovaných provedeních na jejich stávajících platformách.

Zdroj: Automotive News Europe

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - holden2
Re: Re: spoluprace na uzitkacich?
holden2
| 30. 3. 2019
a to jsou vyhody? zrejme proto teda dostane amaroun platformu od rangeho
Avatar - H/K_svwet
Re: Proč
H/K_svwet
| 29. 3. 2019
jozo je king :yes: pecka absolutna .. aj v radiu o tom u nas teraz davaju :yes:
Proč
Orm
| 29. 3. 2019
nelze diskutovat o Kabaňosovi ?
Avatar - H/K_svwet
Re: spoluprace na uzitkacich?
H/K_svwet
| 29. 3. 2019
vsetko sa spaja... globalizuje.... zdiela a pod... takze asi nikoho neprekvapi ( okrem teba ) ked uz tu a tam automobilky medzi sebou spolupracuju ... vitaj v 21 storoci
Re: spoluprace na uzitkacich?
Mig_35
| 29. 3. 2019
jako vážně? Amarok je šestiválec, má Torsen, může jezdit 4x4 i 180 km/h, na asfaltu... upřímně nevím, čím by mohl přispět Ford...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku