Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Eos: Kabriolet s novou tváří

8. 10. 2010 • 05:25
14
26
Zobrazit náhledy (14)
Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos
Volkswagen dnes zveřejnil fotografie faceliftovaného kabrioletu Eos. Výstavní premiéra je naplánovaná na listopadovou Autoshow v Los Angeles.

Nový design, který je symbolem působení Waltera de Silvy na pozici šéfdesignéra skupiny VW, se postupně rozšiřuje napříč modelovou řadou. Nyní přichází čas pro facelift kabrioletu Eos, v pořadí už třinácté letošní novinky u Volkswagenu.

Chystané osvěžení vzhledu pro rok 2011 ale není jen prostou výměnou přídě. Design Eosu se přiblíží novému Passatu, který se představil minulý týden na autosalonu v Paříži. To platí především pro zadní partie – tvar a grafika koncových světel, prolisy v zadním nárazníku i víko zavazadlového prostoru věrně sledují design nového Passatu sedan.

Interiér naopak rozvíjí styl původního Eosu, nepřebírá tedy tvary šesté generace Golfu nebo Passatu – i nadále vychází z Golfu s pořadovým číslem pět. Designové změny se omezují jen na tvar volantu, na přístrojovém štítu se ale objevuje nový barevný multifunkční displej palubního počítače. Další novinkou je bezklíčový vstup a startování s dálkovým ovládáním střechy. Eos se může pochlubit také příplatkovou kůží s reflexním povrchem, který se na slunci méně ohřívá.

Loni posílil motor 2,0 TSI na 155 kW, při faceliftu provede Volkswagen další modernizaci v oblasti motorů – přidáním funkce Start-Stop a alternátoru s rekuperací brzdné energie se kombinovaná spotřeba motoru 2,0 TDI (103 kW) sníží o 0,7 litru na 4,8 l/100 km (hodnota platí pro převodovku DSG). Z prvních oficiálních informací nepřímo vyplývá, že motor 3,6 V6 FSI (191 kW) v evropské verzi Eosu zřejmě skončí.

Premiéra se uskuteční 17. listopadu v Los Angeles, v Evropě jde modernizovaný Eos do prodeje v lednu 2011.

Témata
9. 10. 2010 03:05
Re: U mně dobrý
Po srážce s kamionem...
8. 10. 2010 22:46
pekné
konečne niečo na čo sa dá kukať... príjemné krivky ktoré nenarúšajú žiadne dramatické tvary... auto za ktoré sa nedá hambiť... u mňa :yes: interiér moc podarený čo u VW nieje prekvapením... aj keť mnoho ludí by otom diskutovalo
8. 10. 2010 20:40
Re: U mně dobrý
Ak kupé, tak Laguna. ;-)
8. 10. 2010 20:39
Re: U mně dobrý
Mýliš sa, Megane je v kombi veľmi sympatické auto s dynamickými líniami. VW by sa mal ísť do Francúzska učiť, ako sa robí kompaktný kombík.
Re: U mně dobrý
Hale gti, uber plyn, funí ti z vejfuku a hodně to smrdí.
Ty, mistr množin, milovník čísel, nejdřív napiš, kolik se prodalo golfů variantů a kolik meganů grandtourů a pak se malinko, ale inteligentně rozepiš o tom, které z nich je úspěšnější. Děkuji.

Mimochodem. Jak je na tom krasavec dddžžžeeettttaaa???
Výborně. Já vím, Nejlíp ze všech superoversubmainstremů. A je navíc nejkrásnější.Prostě nabušenej megaauťák, Bohužel je staženej z trhu. Asi proto, že je prostě boží.

A eos? Pardon tedy pologolfotuaregotouranopassatotiguanocad… />Bomba. Neotřelý nekonvenční a přitom originální design.

Takže závěrem. Je vidět, že VW dělá vše proto, aby se stal jedničkou na světě. Na třetí svět to bude stačit, buď v klidu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud