Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Golf R 2015: Nové fotografie z Ameriky

Michal Fokt Michal Fokt 28. 1. 2015 • 20:15
45
6
Zobrazit náhledy (45)
Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf
Ostrý Volkswagen Golf R modelového roku 2015 míří k americkým zákazníkům. Jakými fotografiemi láká v USA německý hot-hatch potenciální zájemce?

Fotografií sportovních a sportovně laděných aut není nikdy dost, proto vůbec neškodí, když Volkswagen uvedení modelu Golf R 2015 na americký trh podpořil zveřejněním nové sady snímků, pořízených v tamní pustině. Německá automobilka nejprve zkraje měsíce začala nabízet startovací pětisetkusovou sérii Launch Edition, po které se po necelých 11 hodinách jen zaprášilo, nyní se začíná nabízet Golf R standardním způsobem, tedy s možností volby barvy karoserie a výbavy.

Američané dostanou oproti Evropě trošku slabší specifikaci motoru 2.0 TSI, má výkon "jen" 296 koní (218 kW), točivý moment 380 N.m však zůstává. Snížení výkonu se podepsalo na mírném zhoršení dynamiky, americká verze udělá stovku za 5,1 s, tedy o dvě desetinky pomaleji, než ta naše. Dalším rozdílem oproti Evropě je dostupnost auto pouze s pětidveřovou karoserií. Coby modelový rok 2015 bude Golf R nabízen pouze se šestistupňovým DSG, v rámci MY2016, která dorazí v létě, už bude možné pořídit i verzi s manuální převodovkou. Ta by měla snížit základní cenu erka o 1000 dolarů oproti současným $37.415.

Související články

Témata
Avatar - white label
29. 1. 2015 11:19
Re: V Evropě takhle ne!
Jo, diskuse o ničem, většina tady reaguje, jako by viděla G7R poprvé...
Jinak americká verze nemá (kormě obligátních "bočních US oranžových obrysovek" navíc) zadní LEDkové lampy, stejně jako G7GTI. Jestli bude nabídka barev pro US G7R shodná s evropskou zatím nevím, ale u G7GTI je to jen 6 odstínů, proti deseti nabízeným u nás.
Avatar - Ham.
29. 1. 2015 10:03
Re: V Evropě takhle ne!
O jakých změnách designu mluvíš? Vždyť po stránce designu se na tom autě nezměnil ani jediný plech či plastová mřížka proti EU verzi. Dokonce i výběr barev je "evropský".
Avatar - Tyranius
29. 1. 2015 08:28
V Evropě takhle ne!
Přijde mi dost zvláštní měnit design auta témeř každy rok.... Pak z toho pri neopatrném zacházení vypadnout třeba tenhle unisexový exemplář... Jízdně fajn auto ale když se podívám na takovýhle obrázek tak mě to přijde jako lépe vybaveny golf a ne auto za jeden milion a s výkonem 300koni.... Za mě určitě palec dolu.... :no:
29. 1. 2015 08:17
Re: Ajaj...
To neni krok zpet, to je amerika(design) ;-)
Avatar - Hannu
28. 1. 2015 20:33
Ajaj...
Tak to je za mě po stránce designu rozhodně krok zpět... :no:
Články odjinud