Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů

ČTK ČTK 6. 12. 2018 • 12:14
16
34
Zobrazit náhledy (16)
Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D.
Německá automobilka Volkswagen ohlásila konec spalovacích motorů. Poslední vozy s touto technologií vyvine v roce 2026 a prodávat je bude zhruba do roku 2040. V budoucnu se soustředí na elektromobily.

V úterý večer o tom na setkání výrobců automobilů organizovaném deníkem Handelsblatt informoval vedoucí firemní stratég Michael Jost. Ne všichni v automobilové branži jsou tak radikální, Volvo zatím ohlásilo pouze konec naftových motorů, píše na svém webu tentýž list.

"Hlásíme se k dohodě z roku 2015," řekl Jost s odkazem na rok, kdy byla uzavřena pařížská klimatická úmluva. A její cíle bude možné naplnit jen tehdy, když v roce 2050 nebude po ulicích jezdit žádné auto se spalovacím motorem, sdělil Handelsblattu.

Největší výrobce aut v Evropě, který působí prostřednictvím dceřiné firmy Škoda Auto i v České republice, ohlásil již v polovině listopadu, že v následujících pěti letech navýší investice do elektromobility, autonomního řízení a digitalizace na téměř 44 miliard eur (1,1 bilionu Kč).

Na samotné elektromobily bude z této částky vyčleněno 30 miliard eur. Takzvané hybridní modely s několika zdroji energie hrají totiž ve firemních plánech jen podružnou roli, jistý význam měly podle Josta pouze v přechodné fázi. Nyní nastává skutečný "elektrověk", řekl Handelsblattu Michael Jost.

Související články

Témata
Avatar - Jaros71
7. 12. 2018 15:36
To je kravina !
Blbosti...mezitím zjistí že elektroauta nikdo nechce...a bude po problému.
Vodíku věřím víc...to je cesta za 20-25 let.
Jinak motory benzín a diesel pojedou dál.
Avatar - Barrichello
7. 12. 2018 11:22
Re: To je v podstatě dobrá zpráva... stejně jim motory nikdy
na komoru >:D >:D :yes: :yes: :yes:
7. 12. 2018 10:32
Re: poplašná zpráva
ftipálek, dechty skončia skôr ako benzíny.
A ten blb z VW hovorí aj tak o všetkých spalovacích, nespomína len benzín
Avatar - Ada je zase tady
7. 12. 2018 08:03
Re: Žádnou paniku
To není žádný smluvní závazek a čím dříve ukončí výrobu špinavých zážehových motorů, tím lépe.
Avatar - Ada je zase tady
7. 12. 2018 07:58
Re: poplašná zpráva
Rozhodnutí o konci zážehových motorů je správné. Diesely bude VW vyrábět i po roce 2060, pokud tedy bude v té době ještě existovat lidská civilizace, jak ji známe nyní.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku