Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen připravuje nový koncept elektrického Bulli

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 12. 2015 • 20:57
17
4
Zobrazit náhledy (17)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen
Na lednovém veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) se má představit koncept elektřinou poháněného mikrobusu značky Volkswagen.

Premiéra konceptu značky Volkswagen se má v Las Vegas uskutečnit 5. ledna roku 2016 a veřejnost má mít možnost se s ním seznámit od 6. do 9. ledna během veletrhu CES (Consumer Electronics Show), na němž bude vystaven.

Podle informací britského magazínu Autocar má design konceptu lehce odkazovat na první generaci Transporteru a svou velikostí se zařadit mezi aktuální Multivan a Caddy.

Exteriér konceptu pak má vynikat ostřejšími hranami, krátkým předním převisem a bohatě proskleným interiérem s dominantním posledním sloupkem karoserie.

Koncept stylového mikrobusu má být čistým elektromobilem, jehož pohonné ústrojí má navazovat na techniku použitou u Audi R8 e-tron a e-tron quattro concept, a to především v oblasti akumulátorů. Díky nejnovější generaci lithium-iontových baterií má údajně disponovat dojezdem 400 až 500 km.

Z konceptu vycházející sériový model pak má vedle elektrické verze nabídnout i konvenční provedení, k jejichž pohonu poslouží přeplňované zážehové a vznětové čtyrválce.

Sériový model, který naváže na koncept mikrobusu pro lednový CES, má být podle neoficiálních informací vyráběn v mexickém Puebla a první vozy mají z bran zdejšího podniku vyjíždět v roce 2017.

Témata
10. 12. 2015 17:31
Bulli...
... Ano, tak to si dokážu představit jako rodinné auto. Ne na elektriku, ale kdyby třeba bylo s 1.4 TGI na CNG, tak v pohodě ;-)

Už jako koncept před pár lety se mi líbil :yes:

Uvidíme, jaká bude realita...
10. 12. 2015 16:45
Re: TDI
Myslim to tak ze to bylo to prvni co me u toho nadpisu napadlo ;-)
10. 12. 2015 15:58
Re: TDI
"Přeplňované vznětové čtyřválce" = Turbo DIesel...
10. 12. 2015 15:30
TDI
TDIcko uz radsi ne? >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud