Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen T-Cross: Baby SUV z Wolfsburgu se poodhaluje světu

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 10. 7. 2018 • 08:21
14
26
Zobrazit náhledy (14)
Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross
Modely s názvem začínajícím na písmeno T, jež symbolizují rodinu sportovně-užitkových vozů značky VW, se co nevidět dočkají nejmenšího člena.

Touareg, Tiguan Allspace, Tiguan a T-Roc tvoří aktuální modelovou paletu SUV automobilky Volkswagen. Už brzy se k nim ale připojí nejmenší do party – VW T-Cross. Už při české prezentaci nového T-Rocu jsme se od zástupců značky dozvěděli, že vlastně půjde o SUV s méně SUV prvky. Pracovně mu tedy říkejme baby SUV.

Coby koncept se vůz představil na ženevském výstavišti před dvěma lety a první oficiální skica odhaluje, že sériová produkce už klepe na dveře. Pokud patříte mezi nadšence značky Apple, určitě znáte legendární větu Steva Jobse „One more thing...“. Volkswagen to posunul ještě dál a k novému T-Crossu uvádí, že jde o „more than one thing“. To prý znamená, že auto nabídne více, ale nebude více stát.

Novinka s délkou 4107 mm slibuje praktičnost a pořádnou porci funkčního vnitřního prostoru. Hýbat kupříkladu půjde se zadní lavicí tak, abyste navýšili prostor pro nohy cestujících vzadu, případně samotný zavazadelník. Očekávat prý máme jeden z nejbezpečnějších vozů v dané třídě s pořádnou náloží asistenčních systémů. Už v základu nechybí monitorování okolí či hlídání jízdního pruhu.

Základ modelu tvoří platforma MQB A0, jíž už dobře známe z nového Pola. Auto by vlastně mohlo být jakýmsi mixem zvýšeného Pola a většího sourozence T-Rocu. Lze tedy odvodit i pohonné jednotky, mezi kterými jistě nebude chybět litrové TSI či zážehová patnáctistovka. Volkswagen vůz kromě Evropy nabídne i v Číně či Jižní Americe. Světová premiéra je naplánována na podzim letošního roku. Nestane se tak však na autosalonu v Paříži, kde značka z Wolfsburgu již potvrdila svou neúčast.

Témata
11. 7. 2018 19:37
Re: SUV?
Tohle to mi chodí pořád dokola...nevím proč........
11. 7. 2018 10:48
Re: SUV?
Asi tak........tohleto mi chodí na mail pořád dokola....nevím proč.....
Avatar - white label
11. 7. 2018 10:36
Re: SUV?
Ano, za v podstatě nové CrossPolo, kterému se bude říkat SUV (T-Cross) lidi spíš zaplatí více peněz.
T-Cross je crossover, podobně jako (větší) X2, ale lidi zřejmě slyší víc na SUV.
11. 7. 2018 10:35
Re: SUV?
Už sem to psal nahoře. Slovo SUV je in a tak automobilky prodávají "SUV", i když jde jen o další hatchback. Hlavně, že se prodává....... ;-)
11. 7. 2018 10:27
Re: SUV?
Ty i já dobře víme, že slovo SUV je in a lidi jsou připraveni šáhnout hlouběji do peněženky, aby byli in, i když si vlastně kupují jen další hatchback. O tom to je. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud