Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Taigo na prvních skicách. Brazilské SUV kupé se v Evropě začne prodávat ještě letos

David Bureš David Bureš 30. 3. 2021 • 16:51
55
1
Zobrazit náhledy (55)
Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus

Na jihoamerický trh loni uvedený Volkswagen Nivus se bude prodávat také v Evropě. U nás však ponese jméno Taigo.

Volkswagen bude další značkou, která v segmentu B nabídne na evropských trzích hned dvojici SUV. Po boku modelu T-Cross se od letošního roku bude prodávat také městský crossover Taigo. Zatím se prezentuje na prvních zveřejněných skicách.

Příchod nového SUV-kupé není velkým překvapením. Automobilka o něm hovořila již loni, když na jihoamerických trzích začala prodávat model Nivus. Už tehdy přiznala, že se vůz bude od roku 2021 prodávat i v Evropě. Nyní svůj slib plní, jen se derivát pro Evropu bude jmenovat jinak. Jméno Taigo má vůz více sbližovat s ostatními SUV značky, jejichž jména rovněž začínají na písmeno T - T-Cross, T-Roc, Tiguan, Touareg.

Až nyní pak Volkswagen potvrdil, že k představení modelu Taigo dojde během léta. Do prodeje pak novinka v nabídce wolfsburské značky vstoupí na konci roku 2021. O výrobu se postará španělský závod Volkswagen Navarra v Pamploně, kde se Taigo bude vyrábět po boku hatchbacku Polo. Pro Jižní Ameriku tamější Nivus vzniká v Brazílii.

Právě s aktuálním Polem bude Taigo sdílet platformu, v podobě architektury MQB A0 pro vozidla segmentu B. To znamená pohon výhradně předních kol, který je u takto malých SUV dnes už obvyklý. Nabídka motorů je zatím neznámá, v Jižní Americe se ale Nivus prodává výhradně s benzinovým tříválcem 1.0 TSI.

video

Nivus je přitom unikátní tím, že jde o vůbec první dílo značky vyvinuté jihoamerickou divizí Volkswagenu i pro Evropu. Vývoj navíc probíhal v digitálním prostředí, což jej zrychlilo a zlevnilo. Zveřejněné skici pak naznačují, že hlavní změnou Taiga oproti Nivusu bude jeho jméno. odliší se ale zřejmě i grafika světel, která podle zveřejněných skic budou protažena do středu přídě i zádě.

Volkswagen přitom nebude jedinou značkou, která chce v populárním segmentu malých SUV oslovit zákazníky vícero modely. Dvě SUV v segmentu B už nabízí konkurenční Opel - spíše rodinný a cenově dostupný Crossland vedle stylové Mokky. Podobně se odliší i obdobně velké modely Hyundai, Kona a připravovaný Bayon. Ford pak nějakou dobu bok po boku nabízel SUV EcoSport a crossover Puma.

Související články

Témata
30. 3. 2021 15:34
prej krize
Kulovy. Biznis jede dal!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku