Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen už kvůli nedostatku čipů prodává jeden model bez infotainmentu

Ondřej Mára Ondřej Mára 13. 8. 2021 • 05:56
20
18
Zobrazit náhledy (20)
Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Connect Volkswagen Fox Xtreme Volkswagen Fox Xtreme Volkswagen Fox Xtreme Volkswagen Fox Xtreme Volkswagen Fox Xtreme

Brazilská pobočka Volkswagenu se rozhodla řešit nedostatek čipů dosti neobvyklým způsobem.

Nedostatek polovodičů v současnosti trápí automobilový průmysl po celém světě – a každá automobilka reaguje na krizi trochu jinak. Zatímco některé značky zastavily produkci vybraných modelů, další skladují nedokončené vozy na odstavných parkovištích, nebo je zákazníkům dodávají s osekanou výbavou.

Například Peugeot omezil dodávky vozů s digitálním přístrojovým štítem, který nahradily klasické analogové budíky. GM pak dodává některé pick-upy a SUV s motory V8 bez systému stop-start, což ještě zákazníkům kompenzují slevou kvůli nepatrně vyšší spotřebě. A Volkswagen začal dodávat jeden model zcela bez infotainmentu.

Řeč je o brazilské pobočce společnosti Volkswagen, která začala na lokálním trhu nabízet model Fox jednoduše bez infotainmentu, jak informovali kolegové z Motor1. Ostatně snímky osekaného modelu s plastovou výplní v otvorech palubní desky najdete i v galerii.

Automobilka přitom údajně nenabízí ani možnost si za nějaký infotainment připlatit, neboť zkrátka chybí polovodiče. Je však potřeba zmínit, že model Fox nepatří k nejdůležitějším modelům v lokální nabídce. Ba co víc, do pár měsíců by měl na trhu zcela skončit.

video

Jde totiž o celkem letitý vůz, který jako jeden z posledních stále stojí na koncernové platformě PQ24, na které byla postavena například už Škoda Fabia první generace nebo Audi A2. V současnosti už je dokonce známo, že pozici VW Fox na brazilském trhu obsadí sedan Voyage. A ten už snad při vstupu na trh infotainment opět nabídne.

Dobrou zprávou pro lokální zákazníky je tak aspoň příznivější cena, která s absencí 6,5palcového infotaimentu nepatrně klesla. Zákazníci si navíc mohou připlatit jiný multimediální systém přímo od dealera – tedy z jeho nabídky příslušenství.  Celá instalace by přitom měla být hračkou, neboť je vůz stále vybaven kompletní kabeláží a reproduktory.

Související články

Témata
Avatar - Ada je zase tady
16. 8. 2021 16:42
Re: Všechno zlé, je k něčemu dobré...
Je pravda, že pro ty mladé chomouty, co neumí řídit auto, je manuální převodovka překážkou.
Avatar - lyon667
14. 8. 2021 09:19
Re: Všechno zlé, je k něčemu dobré...
Tak zrovna u dieselu ten manuál moc smysl nedává.
Avatar - lyon667
14. 8. 2021 09:18
Re: Všechno zlé, je k něčemu dobré...
Přesný zásah... do vlastní branky ;-)
Avatar - kari.laz
13. 8. 2021 14:49
Re: Všechno zlé, je k něčemu dobré...
Doporučuji ti se toho držet, málo komu by to v očích zde diskutujících pomohlo víc, než tobě ;-)
13. 8. 2021 14:33
Re: Všechno zlé, je k něčemu dobré...
Presný zásah, ale vidíš, nepochvália ťa. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud