Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Varok je všechno, jenom ne nudný. Navrhli ho dva studenti

Jan Mička Jan Mička 21. 12. 2016 • 16:40
15
1
Zobrazit náhledy (15)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen
Připadají vám současné automobilky Volkswagen trochu nudné? Potom se podívejte na tento ute pro australský trh!

Promítání jednoho designového stylu do více modelů je dnes v automobilovém průmyslu zcela běžná praxe. Krásným příkladem je například Mercedes-Benz a jeho modely C, E a S, které od sebe občas rozeznáte jenom stěží, německý výrobce luxusních automobilů však pochopitelně není jediný. Podobné je to s Audi i BMW, na to už jsme si tak nějak zvykli. Možná ale nejsme jediní, kteří by byli rádi za malou změnu…

Kritice se občas nevyhýbá ani automobilka Volkswagen, jejíž současné modely mohou někomu přijít trochu nudné. Podle serveru thetruthaboutcars.com se dokonce v podobném duchu vyjádřil na adresu SUV Atlas přímo jeden ze zaměstnanců Volkswagenu (Atlas prý může být jakýkoliv Ford z roku 2012), něco podobného ale občas můžete zaslechnout také v našich končinách. Je to úplně normální. Jedna věc je ale pouze kritizovat a druhá věc je začít s tím něco dělat. Třeba jako dva francouzští studenti, kteří navrhli perfektní ute pro australský trh.

Koncept dostal jméno Varok, stojí za ním Valentin Fuchs a Pierre Joveneaux, a lze z něj vytvořit ute i elegantní shooting brake. Tvůrci si dali za cíl ukázat automobilce Volkswagen vůz, se který by mohli uspět na australském trhu, přičemž ute (tato karoserie je tam velmi oblíbená) byl jasnou volbou. Inspirací se staly vozy Vauxhall Maloo a Volvo V90, přičemž výsledek je kombinací obou těchto modelů. Nejde však o oficiální výtvor, což je trochu škoda. Volkswagen by totiž nějakou tu vzpruhu potřeboval.

Související články

Témata
21. 12. 2016 10:32
Ale vždyť to je Pickup Fun
Tohle už dávno navrhli a vyrobili pro škodovku Ing. Drvota a Ing. Jirásek. Design škodovky tomu pak trochu přistřihnul křídla, aby montáž kryté nástavby nebyla tak úplně snadná. I přesto byla Felicie Fun velice variabilní auto.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku