Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo dodalo již milionté těžké nákladní vozidlo řady FH

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 10. 2018
5
Vlajková loď společnosti Volvo Trucks, modelová řada FH, slaví v letošním roce své 25. výročí a má na svém kontě již jeden milion vozidel dodaných zákazníkům.

Volvo FH je jedním z vůbec nejúspěšnějších vozidel v historii celého odvětví nákladní dopravy. V letošním roce vedle oslav svého 25. výročí dosáhl úžasného milníku, když Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks, předal na veletrhu IAA v německém Hannoveru nadšenému zákazníkovi milionté vyrobené vozidlo Volvo FH.

„Nákladní vozidla Volvo používáme již od roku 1976, Volvo FH se navíc neustále vyvíjí. Již na samém začátku jsme si uvědomili, že jsme si vybrali značku, která myslí na budoucnost. Přesvědčila nás výkonná pohonná ústrojí vozidel Volvo FH přispívající k naší ziskovosti, velmi působivý je však i důraz kladený na pohodlí a bezpečnost řidiče. Konstruktérům se podařilo dosáhnout opravdu skvělého úspěchu,“ říká Marco Reinhard, majitel a jednatel společnosti Gesuko, přepravce chlazeného zboží se sídlem v Bad Hersfeld přibližně 200 km od Hannoveru.

Vozový park Gesuko tvoří výhradně vozidla Volvo, nyní tedy společnost přivítala ve své rodině další přírůstek. Milionté vozidlo Volvo FH ze speciální edice k 25. výročí v barvě Crimson Pearl má kabinu v provedení Extra High Sleeper Cab, systém varování před čelním nárazem a Volvo Dynamic Steering.

„U modelu Volvo FH se nám několikrát podařilo posunout hranice jeho možností a nabídnout nové příležitosti z hlediska ziskovosti, efektivity a bezpečnosti dopravy s nižším dopadem na životní prostředí. Předání miliontého vozidla Volvo FH věrnému zákazníkovi, který naše vozidla používá již 25 let, představuje fantastický milník na neuvěřitelné cestě,“ říká Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks.

Volvo Trucks představilo speciální edici k 25. výročí modelové řady FH v červnu letošního roku a lze si připomenout, že tato vozidla jsou k dispozici ve dvou barvách, tmavší chladně šedé (Mammoth Tree Metallic) a v červené (Crimson Pearl), která představuje moderní podání původní červené barvy kabiny z roku 1993.

Výroční Volvo FH má být vyráběno po omezenou dobu v letech 2018 a 2019. Zákazníkům je k dispozici ve variantách Volvo FH a Volvo FH 16 s kabinami Globetrotter high sleeper cab a Globetrotter extra high sleeper cab.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor