Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Penta a Rosenbauer spolupracují na vývoji hasičského vozidla budoucnosti

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 7. 2019 • 11:30
5
3

Společnost Volvo Penta se stala dodavatelem elektrického pohonného systému pro hasičské vozidlo budoucnosti rakouské firmy Rosenbauer a podílí se tak na dalším vývoji jejího projektu CFT. 

Společnost Rosenbauer svůj projekt hasičského vozidla budoucnosti, který dostal prosté označení Concept Fire Truck (CFT), odhalila již na podzim roku 2016. Vývoj tohoto konceptu neustále probíhá s cílem nasadit jej v roce 2021 do ostrého testovacího provozu.

V souvislosti s pokračujícím vývojem uvolňuje rakouská společnost informace o plánovaných schopnostech CFT a jeho vybavení. Podle dosavadních zpráv má být toto vozidlo schopné autonomního provozu a během několika vteřin má být schopné lokalizovat ložisko požáru.

Vedle moderní výbavy pro likvidaci požáru a autonomního systému řízení má CFT mířit do budoucnosti i díky svému pohonnému systému. Ten má být hybridní a dodavatelem jeho elektrické části se má stát společnost Volvo Penta, která je dlouholetým partnerem společnosti Rosenbauer a spolu s ní se podílela mimo jiné i na vzniku extrémního hasičského vozidla Tatra Tigon.

Společnosti Volvo Penta a Rosenbauer prozatím neuvádí bližší specifikace pohonného ústrojí pro CFT, ale především rakouská firma předpokládá, že technologie vyvíjené pro toto vozidlo se do konce dvacátých let jedenadvacátého století výrazně uplatní na trhu s hasičskými vozy.

Zdroj: AB Volvo, Rosenbauer International AG

Související články

Témata
2. 7. 2019 07:36
PORNO, SEX a TENIS!
Kdykoliv se podívám na příspěvky na ACZ za poslední měsíc, tak si připadám, jako bych vlezl do potravin a na místě, kde se prodává pečivo jsou vystavené robertky, důtky a latexové oblečky.
Nejenže klesá úroveň diskuzí, počet příspěvků se limitně blíží i pod zajímavými články desetině původních počtů, ale redakce snad ještě musí brát bakšiš od spamerů inzerujících tu sázky, jindy zase sex.

Hodně smutné a autoforum.cz připomínající. Z klenotu ACZ, tedy diskuzí, kdysi steaku z mladého argentinského býčka mezi auto weby v ČR, se stala nechutná kejda typu ÚHO.

Míní se tím redakce zabývat, nebo to nechá dohnít a diskutéři se přesunou třeba na autorevue, kde naopak diskuze vzkvétají?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud