Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Trucks Driver Challenge 2018 zná svého vítěze

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 9. 2018
7
Zobrazit náhledy (7)
Volvo Volvo
Společností Volvo Trucks pořádaná soutěž Driver Challenge 2018, která je zaměřená na techniku jízdy a spotřebu paliva se dostala do celosvětového finále.

Letošní v pořadí již šestý ročník soutěže byl zcela odlišný od těch předešlých nejen v konceptu, ale i ve jméně, které se změnilo na Driver Challenge. V letošním roce se soutěž zaměřila především na spotřebu paliva, produktivitu a bezpečnost.

Cílem soutěže Volvo Trucks Driver Challenge je popularizace důležité práce řidičů nákladních vozidel. Představuje rovněž způsob, jak k této práci, přinášející zajímavé kariérové příležitosti, přitáhnout mladé lidi. Odvětví logistiky a přepravy se neustále rozvíjí a dobrých řidičů je po celém světě nedostatek.

Světové finále soutěže Volvo Trucks Driver Challenge 2018 se konalo v Göteborgu ve dnech 13. až 14. září. Letošní soutěže se zúčastnilo více než 12 000 řidičů. Celkem 35 z nich se kvalifikovalo do světového finále.

Světové finále zahrnovalo jízdy dvěma modely nákladních vozů (FH a FMX) na dvou tratích (spotřeba paliva a produktivita) v uzavřeném prostoru. Vítězem se stal řidič s nejvyšším celkovým bodovým ziskem z obou stanovišť. Při jízdě se hodnotila bezpečnost, spotřeba paliva a produktivita.

Řidiči soupeřící o titul dosáhli podle materiálů společnosti Volvo Trucks ve všech oblastech vynikajících výsledků. Prokázali, že je možné jet velmi úsporně, přitom dovézt křehký náklad rychle a v dobrém stavu a zároveň do písmene dodržovat dopravní předpisy.

Vítězem Volvo Trucks Driver Challenge 2018 se stal nakonec Piotr Krahel z Polska. Druhé místo obsadil Bert Johansson ze Švédska a třetí skončil Simo Laukkanen.

„Vítězství v soutěži Volvo Trucks Driver Challenge je pro mne velikým úspěchem! Finále bylo opravdu náročné, mnoho mých soupeřů byli velmi zkušení řidiči. Jsem velmi rád, že Volvo Trucks tuto motivační akci pořádá a že se jí účastní tolik řidičů z celého světa,“ říká Piotr Krahel.

„Volvo Trucks Driver Challenge v sobě spojuje všemožné výzvy, které před řidiče nákladních vozidel staví jejich každodenní práce. Jejich dovednosti pak často rozhodují o produktivitě a ziskovosti našich zákazníků. Řidiči se také zásadním způsobem podílejí na bezpečnosti silničního provozu. Finále nám nabídlo příležitost sledovat až neuvěřitelně zručné řidiče při precizním ovládání nákladních vozidel,“ říká Maria Bergving, senior viceprezidentka společnosti Volvo Trucks pro značku, marketing a komunikaci.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor