Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Trucks představuje nákladní vozidla VNR Electric pro Severní Ameriku

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Volvo Trucks prostřednictvím své severoamerické divize poprvé plně odhalila těžká nákladní vozidla VNR Electric, která již svým označením dávají najevo, že využívají čistě elektrický pohonný systém.

Společnost Volvo Trucks uvedla první zástupce modelové řady VN na severoamerický trh v roce 1996. V současnosti jsou vozidla této řady rozdělena do tří různých větví s označeními VNR, VNL a VNX, které ještě doplňují řady VHD a VAH.

V letech 2017 a 2018 byly postupně uvedeny nové generace modelových řad VNR, VNL i VNX. První jmenována je určena pro regionální nasazení, zatímco druhá uvedená řada je navržena především pro dálkovou silniční dopravu a třetí je předurčena především pro nasazení v oblastech přepravy dřeva, stavebních materiálů, těžké techniky a nadměrných nákladů.

Společnost Volvo Trucks i s ohledem na současné možnosti elektrických pohonných systémů a využití jimi vybavených nákladních vozidel zvolila za základ svých prvních severoamerických elektromobilů modelovou řadu VNR. Premiéra prvních vozidel s označením VNR Electric se odehrála během exkluzivní akce v sídle společnosti TEC Equipment, oficiálním zastoupení Volvo Trucks v kalifornském městě Fontana.

Volvo VNR Electric využívá k pohonu dva elektromotory s maximálním výkonem 400 kW (260 kW trvalého výkonu) a dvoustupňovou převodovku Volvo. V rámci prezentace představená vozidla byla osazena lithium-iontovými akumulátory s kapacitou 300 kWh, umožňujícími dojezd na jedno nabití až kolem 280 km.

Vozidla VNR Electric vznikla v rámci projektu LIGHTS (Low Impact Green Heavy Transport Solutions). Tento projekt je výsledkem spolupráce Volvo Group s řadou partnerů a jeho cílem je prokázat životaschopnost čistě elektrických nákladních vozidel v městském a příměstském provozu.   

Zdroj: AB Volvo

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Doporučujeme