Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Trucks představuje novinku pro udržování bezpečné vzdálenosti

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Společnost Volvo Trucks vylepšila bezpečnostní funkci hlídání bezpečné vzdálenosti (Distance Alert), usnadňující řidičům nákladních vozidel udržování bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla.

Společnost Volvo Trucks uvádí, že nehody, kdy jedno vozidlo najede do zadní části jiného vozidla, představují přibližně 20 procent všech vážných kolizí s účastí nákladních automobilů.

Carl Johan Almqvist, ředitel oddělení bezpečnosti provozu a produktů společnosti Volvo Trucks, k tomu dodává, že takové nehody jsou často způsobeny nepozorností a příliš malou vzdáleností od vozidla vpředu.

Funkce hlídání bezpečné vzdálenosti (Distance Alert) je součástí asistenčního systému varování před kolizí s funkcí nouzového brzdění, navrženého tak, aby pomáhal řidičům předcházet nehodám v několika fázích.

V případě, že systém zjistí, že jsou vozidla k sobě blíže než je zvolená časová mezera 1,5 až 3,5 sekundy, rozsvítí se na čelním skle červené světlo. Pokud řidič nezpomaluje, je aktivován systém varování před kolizí, který emituje zvukové a vizuální signály s rostoucí intenzitou. Následně je použit pokročilý systém nouzového brzdění.

Funkce je určena pro použití na hlavních silnicích mimo města a je zapnuta při rychlostech nad 60 km/h, pokud není používán adaptivní tempomat. Stejně jako ostatní funkce asistenčního systému varování před kolizí, využívá hlídání bezpečné vzdálenosti (Distance Alert) kombinaci kamerové a radarové systémy pro výpočet vzdálenosti a identifikaci objektů na silnici.

Společnost Volvo Trucks uvádí, že funkce hlídání bezpečné vzdálenosti (Distance Alert) je k dispozici u vozidel Volvo FH, FH16, FM a FMX.

Zdroj: Volvo Group Czech Republic s.r.o.

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Doporučujeme